Lockdown v Anglii by mohl trvat déle než měsíc, dnes přibylo přes 23 tisíc nakažených

Čtyřtýdenní plošná uzávěra, jež by měla platit v celé Anglii do začátku prosince, by se mohla v případě nepříznivého epidemického vývoje ještě prodloužit. Prohlásil to dnes vysoký představitel britské vlády Michael Gove. Země se teď potýká s významným nárůstem počtu nových infekcí, za uplynulý den se jich tam objevilo dalších 23.254, počet zemřelých s koronavirem se pak zvýšil o 162.

Gove, Michael
doporučujeme

"S takto zhoubným virem a jeho schopností rychle se šířit by bylo pošetilé předpovídat s absolutní jistotou, co se stane za čtyři týdny," řekl Gove v televizi Sky News. Nová, skoro měsíční uzávěra by mohla v případě nepříznivého vývoje pandemie trvat déle.

Premiér Boris Johnson se nejdříve zavádění plošných restrikcí při druhé vlně pandemie bránil, v sobotu však nařídil uzavřít všechny restaurace, bary a zbytné obchody v Anglii, a to od čtvrtka až do 2. prosince. Lidé by podle něj také měli odcházet z domova jen v nutných případech. Školy, včetně těch vysokých však zůstávají otevřené.

Británie eviduje celkem přes 46.700 zemřelých s covidem-19, což je v absolutních číslech nejvíce v Evropě. Experti přitom varují, že v případě nečinnosti vlády by se mohl naplnit černý scénář, podle kterého by se počet úmrtí mohl přes zimu vyšplhat nad 80.000. Země v sobotu jako třetí stát v Evropě překonala milion pozitivních nálezů na virus SARS-CoV-2 od začátku pandemie. V současné době registruje denně v průměru asi 20.000 nových infekcí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vsázet na zdravý rozum Kremlu nelze, tvrdí profesor o schůzce Biden-Putin

16.06.2021 00:01 NÁZOR - Americko-ruský summit opět rozvířil mediální a expertní pohledy, soudí profesor Mark…

Rusko mělo vyřadit Cichanouskou ze seznamu hledaných osob

15.06.2021 11:27 Rusko vyřadilo vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou ze svého seznamu hledaných osob.…

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama