Ruská stíhačka se zřítila během výcviku, možná byla sestřelena

Ruskou stíhačku Su-30, která se v úterý zřítila u Tveru, mohla omylem sestřelit jiná stíhačka během cvičení, uvedla dnes ruská státní agentura TASS s odvoláním na nejmenovaný zdroj. Dříve se tyto informace objevily na sociálních sítích. Letectvo nyní zjišťuje, jak mohl být vlastní stroj sestřelen.

Stíhačky Su-30 a Su-35, patřící k nejmodernějším v ruském letectvu, byly na cvičném letu, během kterého simulovaly vzdušný souboj. Piloti Su-35 zachytili cíl, ale místo spouště fotokulometu, který by zvěčnil zachycení druhého stroje zaměřovačem, odpálili skutečné výstřely. Piloti zasaženého stroje se stačili katapultovat a vyvázli bez zranění, napsal server Newsru.com.

Vojenské letectvo nyní vyšetřuje, jak mohla nastat střelba a proč zbraň byla nabita. Vojáci nevylučují, že chybu mohli udělat technici, kteří zbraň před letem neodpojili, nebo vyšel náhodný výstřel.

Nejmenovaný zdroj TASS potvrdil, že stíhačku skutečně zasáhl výstřel z druhého letounu během cvičení a zřítila se do lesa u vsi Dornikovo u Tveru, který leží asi 170 kilometrů od Moskvy. Při pádu stroje nebyl nikdo zabit, ani nebyly na zemi způsobeny další škody. Stav pilotů je považován za uspokojivý.

První sériově vyrobený letoun Su-30 vzlétl v dubnu 1992. Od té doby se zřítilo nejméně 18 letounů tohoto typu a při katastrofách přišlo o život 12 lidí, dodal Newsru.com.

Související

Více souvisejících

Ruská armáda Rusko Su-30

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Školačky v Kutné Hoře rozrušila hodina s psycholožkou. Zasahovala záchranka

Neobvyklý incident se ve čtvrtek dopoledne stal na SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře. Do školy museli přijet záchranáři kvůli kolapsu několika žákyň během intervence školní psycholožky ohledně špatných vztahů ve třídě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy