V Rusku zneškodnili skupinu stoupenců IS, jež prý chtěla útočit ve školách

Ruská tajná služba FSB dnes oznámila, že v Rostovské oblasti na jihu evropské části země zneškodnila skupinu stoupenců teroristické organizace Islámský stát (IS), kteří měli v úmyslu mimo jiné zabíjet ve školách a v nemocnicích. Vůdce skupiny zemřel, když při zadržování kladl ozbrojený odpor a odpálil nálož, informovala agentura TASS.

Ústředí FSB
doporučujeme

Podle FSB konspirativní buňku tvořilo šest obyvatel Rostovské oblasti pocházejících ze středoasijských států a z Ruska. Chystali útoky na pracovníky policie a plánovali provedení teroristických akcí ve zdravotnických zařízeních a ve školách.

Tajná služba rovněž sdělila, že šéf teroristické skupiny při zatýkání v Azovském okrese Rostovské oblasti začal na příslušníky zvláštního oddílu FSB střílet z automatické pušky kalašnikov. Aktivoval zároveň podomácku vyrobené výbušné zařízení, přičemž utrpěl vážná zranění, jimž na místě podlehl.

Zbylých pět členů organizace bylo zadrženo v Rostovu na Donu. "Při domovních prohlídkách v jejich bydlištích a při prohledání místa střetu s vůdcem skupiny bylo nalezeno a zajištěno domácí výbušné zařízení připravené k použití, automatické střelné zbraně a munice a také omamné látky," sdělila podle agentury TASS ruská kontrarozvědka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajina zařadila ČR a SR do červené koronavirové zóny

05.08.2020 22:00 Aktualizováno Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zařadilo do tzv. červené zóny s nepříznivou koronavirovou…

Další norská výletní loď je v karanténě. Kvůli nákaze pasažéra nikdo nesmí…

05.08.2020 15:37 Výletní loď se 123 cestujícími a 85 členy posádky zakotvila v norském přístavu Bodö, kvůli zjištěné…

Covid-19: Počet nakažených v Rusku roste o tisíce denně, rekord hlásí…

05.08.2020 12:02 Aktualizováno Ukrajina za uplynulý den zaznamenala dalších 1271 případů nákazy novým koronavirem, což představuje…

Velkou Británii zasáhl dle studie kvůli brexitu odliv mozků do EU

04.08.2020 19:31 Po britském rozhodnutí opustit Evropskou unii výrazně vzrostl počet Britů, kteří ze své rodné země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama