Voják na letišti u Voroněže zabil nejméně tři lidi, pátraly po něm i drony a vrtulníky

Nejméně tři lidi dnes na vojenském letišti u Voroněže na jihozápadě Ruska zabil dvacetiletý voják, kterého se po intenzivním pátrání podařilo zadržet. Uvedla to agentura TASS. Podle místních médií v nemocnici podlehl střelným zraněním další voják, čímž počet obětí stoupl na čtyři.

Ruská armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

Dvacetiletý vojín Anton Makarov z Voroněže byl zadržen na útěku. "Ukradl auto a jel k příbuzným v Orlovské oblasti," citoval TASS nejmenovaného policistu. Policie podle agentury Interfax dostala hlášení, že v jedné vsi mladík v uniformě ukradl auto, a tak v okolí zřídila silniční zátarasy - a na jednom z nich se "dezertéra" podařilo zadržet. Do pátrání se zapojili i příslušníci policejních pořádkových jednotek a útvarů rychlého nasazení, vrtulníky a bezpilotní letouny od speciálních sil.

Makarov se podle místních médií nejprve pohádal s majorem, který ráno přijel na kontrolu strážní jednotky, sebral mu pistoli a důstojníka zastřelil. Podle některých zdrojů na majora zaútočil se sekyrou. Poté z důstojníkovy pistole Makarov zastřelil majorova řidiče v poddůstojnické hodnosti, který svému veliteli přispěchal na pomoc, jakož i vojína základní služby. Další zraněný voják, kterého zasáhl dvěma střelami, zemřel v nemocnici, uvedl voroněžský portál Vesti.

Podobné incidenty v minulosti často souvisely se šikanou, zakořeněnou v ruské armádě.

Velení Západního vojenského okruhu, pod které voroněžská jednotka spadá, předpokládá, že příčinou incidentu byl vojínův psychický zkrat. Kontrola u jednotky totiž neodhalila žádný dřívější konflikt mezi Makarovem a dozorčím důstojníkem, který dnes ráno přijel na kontrolu stráží.

Tomu by podle portálu Vesti odpovídala Makarovova povaha. Pedagogové a spolužáci z místní policejní školy, kde se dva roky učil (ale školu nedokončil), si jej zapamatovali jako konfliktního člověka. Učitelé mu často vytýkali nekázeň.

Letiště patří akademii vojenského letectva pojmenované po průkopníkovi letectví v Rusku Nikolaji Žukovském a prvním kosmonautovi světa Juriji Gagarinovi. Letiště, jehož přistávací dráha je určena všem typům soudobých letadel, jak vojenských, tak civilních, se už sedm let opravuje.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská média: Jednání o obchodní dohodě s EU se zkomplikovala

03.12.2020 22:00 Jednání o podobě budoucích obchodních vztahů mezi Evropskou unií a Británií se výrazněji neposunulo…

Británie má vakcínu na covid první, protože je prý lepší než jiní

03.12.2020 18:49 Británie začne používat vakcínu proti covidu-19 jako první na světě, protože je lepší než Francie,…

Britská vláda vyvrací obavy z očkování proti covidu: Schvalovací proces…

03.12.2020 17:15 Po schválení koronavirové vakcíny firem Pfizer a BioNTech narůstají v Británii obavy, zda bude…

Exploze otřásla čističkou nedaleko Bristolu, na místě je mnoho zraněných

03.12.2020 16:31 Aktualizováno Zatím neupřesněný počet lidí utrpěl zranění při mohutném výbuchu, který dnes před polednem místního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama