Na Slovensku vykolejilo pendolino, nahradí ho jiná souprava

Na nádraží v Žilině na severu Slovenska dnes vykolejila část soupravy vlaku Pendolino. Nehoda se nestala ve velké rychlosti a podle dostupných informací se při ní nikdo nezranil, incident však vedl k přerušení vlakové dopravy od Žiliny ve směru do Česka. ČTK to řekla mluvčí správce železniční infrastruktury ŽSR Ria Feik Achbergerová.

Podle mluvčí přední část soupravy vykolejila dopoledne. Není vyloučeno, že se tak stalo na železniční výhybce. Souprava jezdí na trase z Prahy do Košic na východním Slovensku.

Slovenský národní vlakový dopravce ZSSK na twitteru informoval, že kvůli nehodě byly odřeknuty některé vlaky na trase mezi Žilinou a státní hranicí s Českem u Čadce nebo na části tratě byla nasazena náhradní autobusová doprava.

České dráhy nahradí vykolejené pendolino po dobu opravy náhradní soupravou

České dráhy nahradí po dobu opravy vlak pendolino, který dnes vykolejil v Žilině, náhradními spoji. Budou jezdit na trase mezi Prahou a Ostravou vždy ve čtvrtek, pátek, neděli a sváteční dny. Na dotaz ČTK to odpověděla mluvčí drah Vanda Rajnochová. Jak dlouho bude oprava vykolejené soupravy trvat, neuvedla. V provozu tak nyní zůstávají čtyři soupravy pendolino ze sedmi.

Část soupravy pendolina vykolejila na nádraží v Žilině na severu Slovenska. Nehoda se nestala ve velké rychlosti a podle dostupných informací se při ní nikdo nezranil, incident však vedl k přerušení vlakové dopravy od Žiliny ve směru do Česka.

Náhradní soupravy budou jezdit ve vybrané dny na posilovém spoji z Prahy v 13:34 a nazpět v 17:13.

Náhradní soupravu místo vykolejeného pendolina dráhy dnes nasadily na spoji z Košic, který do Prahy dorazí ve 22:31. "V tomto případě jde o obratový spoj od vykolejeného vlaku," uvedla Rajnochová. V následujících dnech by už na této lince měl znovu jezdit vlak pendolino.

Mluvčí správce železniční infrastruktury ŽSR Ria Feik Achbergerová dnes k nehodě v Žilině uvedla, že přední část soupravy vykolejila dopoledne. Není vyloučeno, že se tak stalo na železniční výhybce. Souprava jezdí na trase z Prahy do Košic na východním Slovensku. Nakolejení vlaku budou podle Rajnochové s ohledem na komplikovanost ucelené jednotky na místě zajišťovat pracovníci Českých drah.

České dráhy mají ve vozovém parku sedm souprav pendolino, v provozu jich do dneška bylo pět. Šestý vlak se renovuje a další souprava je odstavená po loňské nehodě v Bohumíně.

Pendolino zařazují dráhy mezi své prémiové vlaky. Poprvé byly v ČR uvedeny do zkušebního provozu před Vánocemi 2004, od prosince 2005 pak pendolino jezdí pravidelně na trase Praha - Ostrava a dalších exponovaných tratích.

Související

Více souvisejících

Nehody vlaků Pendolino Slovensko Vlaky

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

Veronika Bílková

15 let po zákazu kazetová munice dál zabíjí civilisty. Expertka na humanitární právo popsala důvody

Uplynulo více než 15 let od chvíle, kdy se více než stovka zemí z celého světa, včetně České republiky, na konferenci v irském Dublinu dohodla na přijetí Úmluvy o zákazu použití kazetové munice. Důvod, proč se v centru pozornosti ocitl tento typ zbraní, který do okolí rozptyluje velké množství menších náloží, spočívá v ničivých dopadech jejich užití na civilisty, vysvětluje profesorka Veronika Bílková v rozhovoru pro EuroZprávy.cz. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze upozorňuje, že navzdory rychlému sjednání a přijetí dohody zůstávají stranou hlavní vojenské mocnosti, což představuje hlavní důvod, proč je kazetová munice nadále používána v ozbrojených konfliktech, včetně toho na Ukrajině, kde ji masivně využívá ruská armáda.      

včera

Max Verstappen v Bahrajnu, 2023

F1: VC Španělska a Verstappen opět školil konkurenty. Mercedes všechny překvapil

Max Verstappen z týmu Red Bull v grandiózním vystoupení ovládl Velkou cenu Španělska a navýšil tak svůj náskok v celkovém pořadí mistrovství světa Formule 1. V dramatickém souboji o druhé místo se mezi sebe pustili oba jezdci týmu Mercedes, britská ikona Lewis Hamilton a mladý talent George Russell. Nakonec to byl Hamilton, kdo se přes svého kolegu prosadil a dojel na druhé pozici.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Petr Fiala

Bankrot si vymýšlíte, řekl Babiš Fialovi. Úsporný balíček schválíme tak, jak je, tvrdí premiér

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by vláda měla usilovat o rušení dotací v celé Evropské unii, nejen v Česku.

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Boje u Bachmutu pokračují, Rusko utrpělo značné ztráty, tvrdí Kyjev

Navzdory nedávnému zmírnění bojů v Bachmutu pokračují střety mezi ruskou a ukrajinskou armádou. Moskva v nich utrpěla značné ztráty, uvedly v neděli kyjevské ozbrojené síly podle Reuters. Město přitom nemá žádný strategický význam, přesto v něm podle západních odhadů bylo zraněno nebo zabito na 60 tisíc ruských vojáků.

včera

včera

Heydrichův Mercedes těžce poškozený výbuchem bomby Jana Kubiše na místě atentátu

Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich

Před 81. lety došlo k úmrtí jedné z nejkontroverznějších postav druhé světové války - Reinharda Heydricha. Heydrich, známý také jako "Architekt konečného řešení židovské otázky" a jeden z nejmocnějších nacistických představitelů, zemřel po atentátu spáchaném československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem 4. června 1942 v Praze. Jeho smrt zanechala významný otisk v historii a stala se symbolem odporu proti nacistickému režimu.

včera

včera

Rusko v noci opět ostřelovalo Ukrajinu. Zemřelo dvouleté dítě

Při ruském útoku v jihovýchodním ukrajinském městě Dněpr bylo zraněno více než dvacet lidí a zemřelo teprve dvouleté dítě. Informuje o tom Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy