Spořitelna jako první banka na trhu spouští digitální podpis dokumentů pomocí BankID SIGN

Bankovní identitu již lze využít i k elektronickému podpisu smluv. Česká spořitelna je první bankou na trhu, která umožňuje nejen ověření totožnosti při komunikaci se státem či soukromými firmami, ale nově i digitální podepisování smluv u komerčních subjektů. Klienti mohou díky službě BankID SIGN začít využívat zaručený digitální podpis, se kterým lze snadno podepsat dokumenty ve formátu PDF. V těchto dnech Spořitelna spouští v pilotní fázi digitální podpis s první soukromou společností.

Česká spořitelna

“Služba BankID SIGN představuje výrazné zjednodušení podepisování elektronických dokumentů. Klient se jednoduše ověří přes bankovní identitu svými přihlašovacími údaji do svého internetového bankovnictví a jedním kliknutím stvrdí podpis dokumentu,” popisuje Martin Medek, šéf otevřeného bankovnictví v České spořitelně. 

Další rozšiřování služby BankID Sign bude záviset na postupném zapojení dalších bank a komerčních společností, které svým klientům možnost touto cestou digitálně podepisovat dokumenty umožní.

„Na implementaci řešení, které komerčním  subjektům umožňuje poskytovat digitální podpis dokumentů, spolupracujeme se společností Signi, kterou jsme na jaře letošního roku vybrali do našeho inkubačního programu a výrazně nám pomáhá s digitalizací nejen uvnitř banky, ale i u klientů,” dodává Jiří Skopový, lídr start-upového programu Seed Starter. 

O bankovní identitě 

Česká spořitelna byla na začátku letošního roku vůbec první bankou, která klientům umožnila využívat bankovní identitu nejen k přihlašování do digitálního bankovnictví George, ale také k prokazování identity při online komunikaci se státem.  

Ve druhém čtvrtletí se banka zaměřila na zpřístupnění bankovní identity k online ověřování totožnosti zákazníků i soukromým firmám. Aktuálně nabízí ověření totožnosti a pro online získání produktů a služeb u téměř 40 komerčních firem, včetně největšího dodavatele elektřiny, Skupiny ČEZ, dodavatele plynu a energií Pražská plynárenská nebo předního poskytovatele pojištění Generali Česká pojišťovna. 

Televize reagují na inflaci. Zdraží reklamu o pět až 16 procent

22.10.2021 14:21 Největší tuzemská mediální zastupitelství zvýší v příštím roce ceny televizní reklamy o pět až 16…

Facebook se příští týden zřejmě přejmenuje

20.10.2021 08:15 Americká společnost Facebook plánuje příští týden představit své nové jméno. Uvedl to sever The…

Krize semlela dalšího dodavatele energií. Kolibřík energie končí

15.10.2021 20:54 Aktualizováno Po Bohemia Energy oznámil konec další dodavatel energií. Kolibřík energie v pátek večer oznámil, že…

Návrat levných nákupů? AliExpress otevře pro Česko logistické centrum v…

12.10.2021 16:09 Čínská platforma pro elektronické obchodování AliExpress otevře v Polsku své první nezávislé…

Obchodní centra za září hlásí meziroční růst návštěvnosti

06.10.2021 15:56 Obchodní centra (OC) podle realitně-poradenské společnosti CBRE zaznamenala v září meziroční růst…

Soud poslal vydavatelství Mladá fronta opět do konkurzu

23.09.2021 19:36 Krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil opět konkurz na vydavatelství Mladá fronta. Podle…

Související:

Právě se děje

reklama