Česko je téměř "vyprodané". Dovolená se do konce prázdnin shání už těžko

Zajistit si dovolenou v tuzemsku do konce prázdnin není v tuto chvíli podle prodejců pobytů snadné. Ubytování v oblíbených lokalitách je plné. Volná místa zbývají například v Praze nebo západních Krkonoších. Naopak sehnat týdenní dovolenou v srpnu na Šumavě nebo v Jeseníkách je problém. Prodejci proto nyní sledují vyšší zájem o zahraničí, velká poptávka je především po Tunisku, kam jsou první lety naplánované od 15. srpna.

Zámek Průhonice
doporučujeme

"Ukazuje se, že až třetina lidí cestování odkládala a teď zjišťují, že v České republice už moc možností není," uvedl ředitel cestovního portálu Skrz.cz Matěj Dvorský. Největší potíže se zajištěním pobytu do konce prázdnin je podle něj na jižní Moravě, v Jeseníkách, Beskydech a na Šumavě.

"Plnou obsazenost hlásí Český Krumlov nejen díky památkám, ale také díky vodákům. Standardně jsou obsazené tradiční vinařské oblasti jako Pavlovicko nebo Mikulov i přesto, že jižní Morava jako celek hlásí stále volno. Volno už není také v okolí Lipna a hůře se shání konkrétní typ ubytování v západních Krkonoších," řekl manažer rezervačního portálu Hotel.cz Milan Petr.

Téměř vyprodané kapacity v tuzemsku potvrdila také mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. "Dostupná už nejsou ani místa, o která v minulých letech nebyl velký zájem. Poslední volné kapacity zbývají například v západních Krkonoších," uvedla.

Plno je podle manažera projektu Spa.cz Richarda Šipoše také v tuzemských lázních. Beznadějně obsazené jsou podle něj Luhačovice nebo lázně Třeboň. "Těžko lze nalézt kapacitu pro pobyt v Jeseníkách a lázních Lednice, kde už se stojí pomyslná fronta na to, zda náhodou někdo již rezervovaný pobyt nezruší," dodal.

Situace podle Dvorského nahrává prodejům dovolených v cizině. Na portálu Skrz.cz roste zájem o středomoří. Jen za poslední dva týdny prodeje podle něj vzrostly dvojnásobně. Raketově podle něj vyskočila poptávka po Tunisku. "Mnohým dovolenkářům již chybí moře. Což je jeden z důvodů, proč je zájem o vzdálenější zahraničí, než o okolní země," řekl. Také Invia sleduje vyšší prodeje zahraničních zájezdů, Čechy podle Řezníčkové velmi láká Tunisko, které by se letos mohlo stát náhradou za zatím nedostupný Egypt a Turecko. "Letos je problém sehnat letenku na last minute jen několik dní před odletem. Lidé by tak s nákupem neměli otálet," upozornila.

Češi mohou bez omezení cestovat do většiny zemí Evropské unie. Mezi státy s vysokým rizikem nákazy ČR řadí Rumunsko, po návratu z této země je tak nutné dodržet karanténu nebo podstoupit test na covid-19. Omezení pro české turisty v poslední době zavedlo Norsko, Slovinsko a Řecko. Aktuální informace k cestám do ciziny lidé najdou na webu ministerstva zahraničí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turisté v Chorvatsku přispívají k šíření nákazy po Evropě, píše The Wall…

22.09.2020 15:53 Chorvatsko bylo jednou z mála evropských zemí, kterým se podařilo v květnu snížit počet nových…

Zámek Jezeří odolal náporům vojsk, ničivým požárům i těžební technice

20.09.2020 14:00 Jezeří se nachází v Ústeckém kraji nedaleko města Most. Při pohledu na dnešní zámek, na jehož…

Trojský zámek je kouskem Říma na okraji Prahy. Narazíte na něj cestou do…

06.09.2020 20:29 Aktualizováno Nádherný barokní zámek najdeme v Praze-Troji v blízkosti zoologické zahrady. Jeho areál dodnes…

Do zámku Jemniště vložil stavitel své srdce. Metaforicky i fyzicky

05.09.2020 21:42 Aktualizováno Když panství v 18. století koupil nový majitel František Adam z Trauttmansdorffu, původní stará…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama