Husák skončil v čele libereckého policejního ředitelství

V čele libereckého krajského policejního ředitelství skončil k dnešnímu dni Vladislav Husák. Z funkce ho odvolal policejní prezident Jan Švejdar kvůli tomu, že se předminulý víkend zúčastnil oslavy v teplickém hotelu. Policista bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Policie s ním vede kázeňské řízení. Husák skončil v pátek nemocnici, Švejdar následně uvedl, že je jeho stav stabilizovaný. Policie ani nemocnice se k dalšímu vývoji již dále nechtěly vyjadřovat.

Vladislav Husák
doporučujeme

Husák byl 23. ledna na oslavě podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy v hotelu Prince de Ligne, která znamenala porušení několika vládních nařízení proti šíření koronaviru. Policejní prezident označil Husákovu účast na oslavě za neomluvitelnou. V pátek v rozhovoru pro server Blesk.cz dodal, že policista poškodil svým chováním celý sbor. "Měl by za své jednání přijmout odpovědnost, omluvit se a odejít. Já bych to na jeho místě udělal," uvedl. K vyvození osobní odpovědnosti Husáka vyzval také ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Husák se hájil tím, že v hotelu měl domluvené setkání se šéfem Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou a se současným místopředsedou Rady České televize Jiřím Šlégrem o sportovní unii. Hnilička po kritice rezignoval na poslanecký mandát. V čele agentury rozdělující miliardy korun na sport ale zůstal. Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignoval také šéf fotbalových Teplic Petr Hynek či zastupitel města Teplice Michal Kasal.

Bývalý liberecký policejní šéf požádal po rozhovoru se Švejdarem minulý týden o dovolenou. Česká televize v pátek uvedla, že se Husákovi ráno udělalo zle na policejní stanici v Kořenově na Jablonecku, kolegové zavolali záchranáře. S podezřením na interní onemocnění ho do nemocnice přepravil vrtulník.

Policista čelí kázeňskému řízení kvůli podezření ze spáchání přestupku. Řízení může vést až k propuštění ze služby či jinému, mírnějšímu trestu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na demonstraci jen ve svém okresu. Policie protesty jako důvod přejezdu…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Policisté budou o víkendu kontrolovat při demonstracích svolaných do některých měst v Česku…

Celníci při kontrolní akci na dálnicích odhalili 871 porušení

03.03.2021 18:03 Celníci minulý týden při kontrolní akci zaměřené na to, zda mají řidiči zaplacenou elektronickou…

Požadavek policie o vytištěném dokumentu nemá oporu v žádném zákonu, říká…

02.03.2021 22:09 Aktualizováno Advokát Tomáš Sokol považuje interpelaci Policie České republiky, podle níž se řidiči, kteří…

Policisté v pondělí zakázali průjezd mezi okresy více než tisícovce vozidel

02.03.2021 10:26 Policisté první den platnosti omezení volného pohybu lidí mezi okresy zkontrolovali více než 53.000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama