Policisté se dle GIBS obohacovali na pokutách. Vymysleli trik s mazacím inkoustem

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se zabývá případem dvou policistů z Olomouce, kteří se obohacovali při ukládání pokut. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Řidičům policisté na místě ukládali vyšší pokuty, částku zapsanou mazacím inkoustem však následně na bloku upravili na nižší a rozdíl si ponechali.

Za zneužití pravomoci úřední osoby a zpronevěru jim hrozí až pětiletý trest vězení nebo zákaz činnosti.

Policisté se podle GIBS od loňského října do letošního července obohatili nejméně o 6500 korun. "Ve sledovaném období si v rámci dohledu nad bezpečností silničního provozu vytipovali řidiče, kterým uložili pokutu v takové výši, aby byla akceptovatelná a přestupce ji mohl zaplatit na místě," popsala Nguyenová.

Dvojice policistů zapsala povinné položky do pokutového bloku standardní propisovací tužkou, výši uložené pokuty ale zaznamenala perem, jehož inkoust je možné vymazat. Jeden z dílů protokolu pak policisté odevzdali pachateli přestupku s původní částkou. "U dílu, který se odevzdává nadřízenému, částku smazali a přepsali ji za nižší. Finanční rozdíl si pak ponechali pro svou potřebu," dodala Nguyenová.

Související

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Inspekce obvinila policisty, kteří před pražským barem napadli několik lidí

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ve středu obvinila dvojici příslušníků policie, kteří v únoru v opilosti napadli několik osob před barem na pražském Smíchově. Policie v dubnu zprostila muže zapojeného do incidentu výkonu služby, už dříve označila jeho jednání za neakceptovatelné a neomluvitelné.

Více souvisejících

Policie ČR GIBS pokuty olomouc

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Školačky v Kutné Hoře rozrušila hodina s psycholožkou. Zasahovala záchranka

Neobvyklý incident se ve čtvrtek dopoledne stal na SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře. Do školy museli přijet záchranáři kvůli kolapsu několika žákyň během intervence školní psycholožky ohledně špatných vztahů ve třídě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy