Z hranic uzavřených okresů Sokolov a Cheb zmizely policejní kontroly

Z hranic dosud uzavřených okresů Sokolov a Cheb v noci na dnešek zmizely stálé policejní kontroly. Po dvou týdnech karantény se režim kontrol změní na namátkové, budou ve stejném režimu jako ode dneška v celé České republice. Dnes nechá policie z původních kontrolních bodů odstranit i dopravní značení, zjistila ráno ČTK.

Policie ČR
doporučujeme

V Česku od půlnoci začala kvůli zhoršování epidemie koronaviru platit další omezení, zpřísnila se pravidla pro volný pohyb lidí, zavřely se školky a zbývající otevřené školy a také další obchody a provozovny služeb.

Ještě kolem 7:30 byly například na dálnici D6 u Jenišova, na hranici sokolovského a karlovarského okresu dopravní značky směřující vozidla do jednoho pruhu. Policejní hlídky už ale auta nekontrolovaly. S fyzickou likvidací stanovišť se začalo okolo 8:00 ráno.

Místo předvídatelných hlídek na hranicích okresu budou ale muset počítat řidiči s kontrolami kdekoli. Dnes ráno například stála policejní hlídka u čerpací stanice Benzina mezi Sokolovem a Karlovými Vary.

Dva týdny uzavřené okresy Sokolov a Cheb střežilo na 300 policistů, a to jak z Karlovarského, tak z jiných krajů. Obvykle během jednoho dne vrátili i několik set aut, jejichž osádka nesplňovala podmínky pro překročení hranic okresů, například lidé jeli za nákupy, rekreací nebo za známými.

Od dnešní půlnoci ale přísnější opatření platí v celé České republice, lidé se mají až na výjimky pohybovat pouze v rámci svého okresu. Jeho hranice lze ode dneška překročit kvůli cestě do práce, k lékaři nebo na úřad. Povoleny nejsou ani návštěvy blízkých, a to ani v jednom okresu. Přísnější jsou pravidla i u ochranných prostředků, na místech s větší koncentrací lidí už nejsou povoleny dvě roušky, ale je nutný respirátor.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie během nouzového stavu zaznamenala 85 000 přestupků proti opatřením

12.04.2021 11:46 Za šest měsíců nouzového stavu zaznamenala policie přes 85.000 přestupků proti opatřením, které…

Policisté se stáhli z hranic okresů, intenzita ostatních kontrol se nemění

12.04.2021 10:39 Intenzita policejních kontrol dodržování protiepidemických opatření se ode dneška nezmění. Jediným…

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu půl miliardy za armádní tendr na vrtulníky

07.04.2021 15:09 Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil pokutu 550 milionů korun…

Strážníci v Uherském Hradišti při zákroku proti muži bez roušky zákon…

07.04.2021 11:20 Strážníci v Uherském Hradišti při svém zákroku proti muži bez roušky, který se stal 10. března,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama