Konec prázdnin byl klidný, tragických nehod bylo méně než loni

Poslední prázdninový víkend byl na silnicích v Česku klidný. Při nehodách od pátku do dneška zemřeli dva lidé, což je o jednoho méně než loni za poslední prázdninový víkend včetně pátku. Vyplývá to z dopravních statistik policie a informací ČTK.

Dopravní nehoda, ilustrační foto
doporučujeme

Provoz na českých dálnicích byl dnes odpoledne většinou plynulý. Kolony se podle serveru Ředitelství silnic a dálnic DopravníInfo.cz tvořily jako obvykle hlavně v úsecích D1, které jsou zúženy kvůli opravám.

Obě tragické nehody z konce letošních prázdnin se staly v pátek. U Hostína u Vojkovic na Mělnicku zemřela řidička osobního auta po nárazu do stromu a v Návsí na Frýdecko-Místecku zemřel chodec, kterého při couvání srazilo nákladní auto.

Loni zemřeli na konci prázdnin, také od pátku do neděle, tři lidé. Tehdy ale začínal na rozdíl od letoška školní rok hned v pondělí a letos se také možná méně lidí vrací z dovolených v cizině vzhledem k omezenému cestování kvůli pandemii koronaviru.

Policie naplánovala na konec letošních prázdnin, a to už od čtvrtka až do dneška, akci zaměřenou na bezpečnost v dopravě. Policisté uváděli, že se soustředí mimo jiné na dodržování povolené rychlosti a zákazu pití alkoholu, používání bezpečnostních pásů a telefonování za jízdy. Výsledky akce zatím nejsou známy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České dráhy nemusí vracet státu 7 miliard, potvrdil soud

23.09.2020 18:46 České dráhy nemusejí vracet státu víc než sedm miliard korun, které dostaly v roce 2008 za převod…

Hromadná nehoda na D1 u Brna: Zahynuli tři lidé včetně dítěte

23.09.2020 17:02 Aktualizováno Při hromadné nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli dnes tři…

Dopravci zatím spoje do Německa neomezí, počkají na vývoj zájmu

22.09.2020 13:04 Vlaky a autobusy budou jezdit z Česka do Německa zatím bez omezení. Dopravci chtějí počkat na vývoj…

Dálnici D1 ve směru na Prahu blokovala 8 hodin nehoda

21.09.2020 20:44 Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama