Kolaps na D46 u Olomouce: Převrátila se cisterna s asfaltem, kolony měřily několik kilometrů

Provoz na dálnici D46 u Olšan ve směru na Olomouc dnes dopoledne na čtyři hodiny zastavila nehoda cisterny s asfaltem, z níž se část nákladu vylila na vozovku. Odpoledne byl zprovozněn zatím jeden jízdní pruh. Při nehodě vznikla škoda za dva miliony korun, nikdo nebyl zraněn. ČTK to řekla mluvčí policie Miluše Zajícová. Policisté apelují na řidiče kvůli zvýšené opatrnosti, v místě události snížili povolenou rychlost na 80 kilometrů v hodině.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nehoda se stala před 09:30 na 34. kilometru D46 ve směru z Prostějova na Olomouc, mezi exitem Olšany u Prostějova a Slavonín. "Šetřením na místě bylo zjištěno, že pravděpodobnou příčinou havárie cisterny byla překročená stanovená rychlost. Škoda byla předběžně vyčíslena téměř na dva miliony korun na komunikaci, vozidle i nákladu. Nehoda je nadále v šetření," uvedla Zajícová.

Z havarované cisterny se vylila část nákladu asfaltu. "Díky rychlému zásahu jsme odstranili velkou část lopatami, ještě než stačil materiál ztuhnout. Následně jsme pomocí vyprošťovacího automobilu vrátili cisternu zpět na kola. Radlicí jsme poté odstranili zbylý a již ztuhlý materiál z vozovky a uklidili jsme ji," řekla ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Asfalt se rozlil do obou pruhů. Zatímco směr na Olomouc musel být zcela uzavřen, v opačném směru na Prostějov byla doprava v místě nehody stažena do jednoho jízdního pruhu. Ve směru na Olomouc se tvořila až šestikilometrová kolona vozidel, která začínala od 29. kilometru na D46. Doprava houstla i ve směru na Prostějov. "Komunikace je nyní průjezdná jedním jízdním pruhem a rychlost je snížena na 80 kilometrů v hodině," dodala Balážová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České dráhy asi sníží mzdy 700 zaměstnanců, část propustí

17.01.2021 17:50 České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc…

Na Děčínsku vzplál vlak Arrivy, nikdo nebyl zraněn

15.01.2021 21:20 Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil dnes vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na…

Sněžení komplikuje dopravu v celém Česku, bez zimní výbavy nevyjíždějte

15.01.2021 09:54 Dopravu na většině území Česka dnes ráno opět komplikuje sněžení. Silnice ale většinou zůstávají s…

V centru Ostravy se srazily tramvaje. Sedm lidí zraněno, zasahují…

15.01.2021 08:23 V centru Ostravy se dnes ráno srazily dvě tramvaje. Zranilo se při tom sedm lidí. Příčina nehody…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama