Počet lidí v metru v úterý oproti minulému týdnu vzrostl

Na všech linkách pražského metra se v úterý 14. dubna v ranní špice svezlo 35.336 cestujících, oproti předchozímu úterku asi o deset procent více. Na vyhodnocení situace je ale jeden den příliš krátká doba, sdělil ČTK vedoucí odboru komunikace DPP Daniel Šabík.

Přidejte svůj názor

Metro
doporučujeme

Server Aktuálně.cz v úterý publikoval video ze stanice Muzeum na lince C, podle kterého tam ráno bylo velké množství cestujících a vlaky měly dlouhé intervaly. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) v úterý řekl, že pokud by tento týden počet cestujících rostl, město na to zareaguje.

Kvůli opatřením proti koronaviru výrazně klesl v uplynulých týdnech počet cestujících. V běžný den metro zaznamená něco přes milion cestujících. DPP je největší městská firma a provozuje MHD.

"Včera skutečně v ranní špičce mezi 07:00 a 09:00 využilo metro o téměř sedm procent více cestujících než minulé pondělí 6. dubna, to jest na začátku pracovního týdne. Ve srovnání s minulým úterkem 7. dubna dokonce o více než 10 procent," uvedl Šabík. Důvod podle něj nelze říci, neboť jeden den je na vyhodnocení změn počtu cestujících málo.

Reálný počet cestujících podnik vypočítá tak, že vezme všechny zaznamenané nástupy a výstupy a vydělí tuto sumu dvěma. Takzvaný obrat činil v úterý 70.671 a reálný počet cestujících pak jeho polovina, tedy zmíněných 35.336. Druhým nejvytíženějším dnem ze tří zmíněných bylo minulé pondělí, kdy byl obrat 66.348, což je o asi dvě tisícovky více než o den později.

MHD v metropoli jezdí od konce března podle prázdninových jízdních řádů. Scheinherr v souvislosti se zveřejněným videem řekl, že vedení města a DPP denně vyhodnocují čísla a jsou připraveni reagovat. Minulý týden prý k nárůstu cestujících nedošlo. "Pokud tento týden bude počet cestujících jiný, jsme připraveni na to reagovat," řekl. Dodal, že dopravní podnik má dostatek strojvůdců k případnému posílení spojů. O posílení zatím rozhodnuto nebylo.

Kvůli pandemii nemoci covid-19 byly prodlouženy intervaly a spoje jezdí podle prázdninových jízdních řádů. V MHD bylo také zrušeno otevírání dveří pomocí tlačítka, nástup prvními dveřmi autobusů a prodej jízdenek u řidičů. Vypnuta je ventilace a vnitřní cirkulace vzduchu a autobusy automaticky staví i v zastávkách na znamení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tři mrtví při autonehodě na Královéhradecku, dítě velmi vážně zraněno

31.05.2020 12:07 Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku dnes dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je…

Tragická srážka na Prostějovsku: Odmrštěné auto skončilo na střeše, řidič…

31.05.2020 10:54 Po srážce s nákladním vozem zahynul u Protivanova na Prostějovsku řidič osobního automobilu. Jeho…

Na Plzeňsku tragicky zahynul řidič, další neštěstí se stalo u Českého Dubu

30.05.2020 16:45 Aktualizováno Při dopravní nehodě osobního auta zemřel v pátek večer řidič u Tlučné na Plzeňsku.…

Řidič v Brně srazil malé dítě, skončilo v nemocnici

29.05.2020 15:38 Osobní vůz dnes po poledni srazil v Brně malé dítě, skončilo v nemocnici. Podle prvotního zjištění…

Související:

Právě se děje

Další zprávy