Při dopravních nehodách zemřelo v dubnu 40 lidí, BESIPu dělají starost motocyklisté

Letos v dubnu zahynulo při dopravních nehodách v Česku 40 lidí, což je o šest méně než loni. Počet obětí nehod od začátku roku do konce dubna je ale vyšší než loni. V roce 2019 zemřelo v prvních čtyřech měsících roku na silnicích 134 lidí, kdežto letos už 143. Vyplývá to z předběžných údajů policie.

Autonehoda
doporučujeme

Počet obětí nehod za letošní rok je tak zatím nejvyšší od roku 2016, kdy bylo zemřelých za leden až duben také 143.

Nejtragičtějším dubnovým týdnem se stal ten poslední, kdy za pouhé čtyři poslední dny měsíce dubna zemřelo 13 lidí. Například v pondělí při srážce vlaku a auta u Nýřan na Plzeňsku zemřeli tři lidé, z toho dvě děti ve věku 17 a pět let. O několik dní později zemřel v nemocnici i řidič auta.

V úterý zemřeli na Brněnsku dva motocyklisté, jeden se střetl s dodávkou u Modřic u Brna a druhý narazil u Smolína do stromu. Ve středu zase zemřel motocyklista u Měchenic nedaleko Prahy, když vjel na uzavřený opravovaný úsek silnice. Právě motorkáři tvoří velkou část obětí letošních dubnových nehod. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý řekl ČTK ve čtvrtek, že počet úmrtí motocyklistů stoupl letos v dubnu z loňských šesti na 14, což může podle něj souviset i s pěkným počasím.

Podle vedoucího oddělení BESIP Tomáše Neřolda zemřelo letos na silnicích už 20 motocyklistů, což je nejhorší bilance od roku 2007. "Tragická statistika za první čtyři měsíce roku je o to více alarmující, že v březnu a dubnu byla v platnosti omezení pohybu v souvislosti s koronavirovou krizí," uvedl Neřold.

Na závažných nehodách se podle něj podílí zejména nepřiměřená rychlost, ale také nevyježděnost motorkářů na jaře a špatný odhad stavu a profilu silnice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČD hodlají odškodnit aktéry tragické nehody na Karlovarsku i pozůstalé

08.07.2020 14:48 České dráhy (ČD) jsou připraveny co nejrychleji vyplatit odškodnění i náhradu škody účastníkům…

Možná příčina srážky u Perninku: Vlak na Karlovy Vary měl čekat, což se…

08.07.2020 10:23 Aktualizováno Vlak jedoucí na Karlovy Vary, který se v úterý na Karlovarsku srazil s protijedoucí soupravou, měl…

Srážka vlaků u Perninku: Čtyři těžce zranění jsou ve stabilizovaném stavu

08.07.2020 09:00 Vážně zranění ze srážky vlaků u Perninku, kteří byli přepraveni do Fakultní nemocnice v Plzni, jsou…

Trať na Karlovarsku je po tragické srážce opět v provozu, vlaky nejezdily…

08.07.2020 08:36 Na železniční trati u obce Pernink na Karlovarsku, kde se v úterý čelně srazily dva osobní vlaky,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy