Při dopravních nehodách zemřelo v dubnu 40 lidí, BESIPu dělají starost motocyklisté

Letos v dubnu zahynulo při dopravních nehodách v Česku 40 lidí, což je o šest méně než loni. Počet obětí nehod od začátku roku do konce dubna je ale vyšší než loni. V roce 2019 zemřelo v prvních čtyřech měsících roku na silnicích 134 lidí, kdežto letos už 143. Vyplývá to z předběžných údajů policie.

Autonehoda
doporučujeme

Počet obětí nehod za letošní rok je tak zatím nejvyšší od roku 2016, kdy bylo zemřelých za leden až duben také 143.

Nejtragičtějším dubnovým týdnem se stal ten poslední, kdy za pouhé čtyři poslední dny měsíce dubna zemřelo 13 lidí. Například v pondělí při srážce vlaku a auta u Nýřan na Plzeňsku zemřeli tři lidé, z toho dvě děti ve věku 17 a pět let. O několik dní později zemřel v nemocnici i řidič auta.

V úterý zemřeli na Brněnsku dva motocyklisté, jeden se střetl s dodávkou u Modřic u Brna a druhý narazil u Smolína do stromu. Ve středu zase zemřel motocyklista u Měchenic nedaleko Prahy, když vjel na uzavřený opravovaný úsek silnice. Právě motorkáři tvoří velkou část obětí letošních dubnových nehod. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý řekl ČTK ve čtvrtek, že počet úmrtí motocyklistů stoupl letos v dubnu z loňských šesti na 14, což může podle něj souviset i s pěkným počasím.

Podle vedoucího oddělení BESIP Tomáše Neřolda zemřelo letos na silnicích už 20 motocyklistů, což je nejhorší bilance od roku 2007. "Tragická statistika za první čtyři měsíce roku je o to více alarmující, že v březnu a dubnu byla v platnosti omezení pohybu v souvislosti s koronavirovou krizí," uvedl Neřold.

Na závažných nehodách se podle něj podílí zejména nepřiměřená rychlost, ale také nevyježděnost motorkářů na jaře a špatný odhad stavu a profilu silnice.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silničáři použili na zimní údržbu tisíce tun soli a solanky

07.03.2021 08:02 Pražští silničáři od začátku zimní údržby 1. listopadu 2020 do konce února 2021 použili dohromady…

Dopravci chtějí pro své řidiče kvůli cestám do Německa častější testy

05.03.2021 12:40 Kamionoví dopravci žádají stát pro své řidiče možnost častějších koronavirových testů hrazených…

Škoda chce do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o 3000

04.03.2021 17:41 Aktualizováno Automobilka Škoda Auto chce podle odborů od letoška do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o pět…

Stát varuje před neoficiálním prodejem dálničních známek

02.03.2021 13:33 Aktualizováno Nové elektronické dálniční známky začali v posledních týdnech prodávat stále častěji i neoficiální…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama