Provoz na trati z Pardubic do Chrudimi obnoven, škoda po srážce vlaků je 320 tisíc

Drážní inspekce stále zjišťuje, co bylo ve středu večer příčinou vykolejení osobního vlaku při vjezdu do stanice Medlešice u Chrudimi. Železniční doprava na trati byla v místě nehody obnovena dnes zhruba v poledne, České dráhy ji do té doby nahrazovaly autobusy.

Vykolejení vlaku u Medlešic (15.7.2020)
doporučujeme

"Během dnešního dne se uskuteční měření kolejí a výhybky. Bude se zjišťovat, zda byla závada na železničním svršku, na vozech, která by se zjistila při komisionální prohlídce, nebo došlo k lidskému selhání," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Poškozená souprava byla odtažena k opravě. "Vlak, který odjížděl z Pardubic v 11:54, již po trati projel. Provoz se bude stabilizovat, ještě nějaké vlaky budou zpožděné, ale během odpoledne by již vše mělo jezdit normálně," řekl ČTK ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah Pardubice Tomáš Netolický.

Ve středu večer vykolejil jeden ze dvou vozů motorové soupravy, která jela z Chrudimi do Pardubic. Ve vlaku byli dva cestující, nikdo nebyl zraněn. Škody se předběžně odhadují na 320.000 korun, z toho 300.000 korun na vlaku a 20.000 korun na trati.

V posledním týdnu se na železnici stalo několik nehod. Nejtragičtější byl střet dvou vlaků na Karlovarsku u Perninku, při kterém minulý týden v úterý zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno.

Na trati z Chrudimi do Pardubic se kromě středeční nehody stal v tomto týdnu ještě jeden incident. V pondělí tam projel vlak na červenou. Také pondělní událost se obešla bez zranění.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopravci nevylučují další omezení spojů. Dezinfekce vlaků stojí desítky…

27.02.2021 16:45 Dopravci k dalšímu omezení spojů kvůli vládním omezením zatím nepřistoupili, ale nevylučují ho.…

Smartwings vrátil do provozu Boeing 737 MAX

25.02.2021 19:10 Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8.…

Dálniční kontroly tento týden odhalily 1200 aut bez známky

25.02.2021 12:39 Policisté a celníci tento týden při kontrolní akci na dálnicích zastavili zhruba 1200 motoristů,…

Dopravci vybaví zaměstnance respirátory, cestující na ně už upozorňují

22.02.2021 15:14 Dopravci jsou na zpřísnění podmínek cestování připraveni. Své zaměstnance vybaví respirátory a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama