Provoz na trati z Pardubic do Chrudimi obnoven, škoda po srážce vlaků je 320 tisíc

Drážní inspekce stále zjišťuje, co bylo ve středu večer příčinou vykolejení osobního vlaku při vjezdu do stanice Medlešice u Chrudimi. Železniční doprava na trati byla v místě nehody obnovena dnes zhruba v poledne, České dráhy ji do té doby nahrazovaly autobusy.

Vykolejení vlaku u Medlešic (15.7.2020)
doporučujeme

"Během dnešního dne se uskuteční měření kolejí a výhybky. Bude se zjišťovat, zda byla závada na železničním svršku, na vozech, která by se zjistila při komisionální prohlídce, nebo došlo k lidskému selhání," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Poškozená souprava byla odtažena k opravě. "Vlak, který odjížděl z Pardubic v 11:54, již po trati projel. Provoz se bude stabilizovat, ještě nějaké vlaky budou zpožděné, ale během odpoledne by již vše mělo jezdit normálně," řekl ČTK ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah Pardubice Tomáš Netolický.

Ve středu večer vykolejil jeden ze dvou vozů motorové soupravy, která jela z Chrudimi do Pardubic. Ve vlaku byli dva cestující, nikdo nebyl zraněn. Škody se předběžně odhadují na 320.000 korun, z toho 300.000 korun na vlaku a 20.000 korun na trati.

V posledním týdnu se na železnici stalo několik nehod. Nejtragičtější byl střet dvou vlaků na Karlovarsku u Perninku, při kterém minulý týden v úterý zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno.

Na trati z Chrudimi do Pardubic se kromě středeční nehody stal v tomto týdnu ještě jeden incident. V pondělí tam projel vlak na červenou. Také pondělní událost se obešla bez zranění.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehod na železnici přibývá. Červenec 2020 byl nejhorší za posledních pět…

03.08.2020 15:53 Uplynulý červenec byl na železnici co do počtu incidentů nejhorším kalendářním měsícem minimálně od…

Pražská integrovaná doprava dostane nový design, opozice nešetří kritikou

03.08.2020 15:25 Autobusy, tramvaje, příměstské vlaky i soupravy metra zapojené do Pražské integrované dopravy (PID)…

U Lovosic hořel kamion, dálnice D8 byla několik hodin uzavřena

03.08.2020 13:27 Aktualizováno Dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem a dál na Drážďany byla u Lovosic od noci téměř deset hodin…

Pendolino má jezdit až do Karlových Varů, kraj se předběžně dohodl s…

03.08.2020 11:07 Rychlovlak pendolino by mohl od začátku září jezdit až do Karlových Varů. Předběžně se na tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama