V taxi bude povinná dezinfekce, doporučená je i ochranná přepážka

Ve vozech taxi musí být kvůli covidu-19 zajištěna dezinfekce na ruce, doporučené je instalovat přepážku mezi zákazníka a řidiče. Řidič i klient musejí používat ochranný prostředek dýchacích cest. Vyplývá to z nařízení ministerstva zdravotnictví. Alternativní taxislužby mohou jezdit od 25. května, klasické s taxamatrem nesměly poskytovat služby jen do konce března.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Taxi, ilustrační foto
doporučujeme

Povinná je podle epidemiologa Rastislava Maďara, který koordinuje pracovní skupinu ministerstva zdravotnictví pro uvolňování přijatých opatření, jenom dezinfekce těch částí vozu, kterých se cestující dotýkal, po každém zákazníkovi. Ostatní opatření ministerstvo doporučuje. "Necháme to na nich. Je možné, že sami zákazníci vytvoří tlak tím, že si budou objednávat jenom vozy, které budou tyto přepážky mít," řekl Maďar.

Podle provozovatelů už někteří začali tyto průhledné zástěny mezi řidiče a zákazníky instalovat. Mezi prvními se podle zjištění ČTK zástěny objevily ve vozech pražských taxislužeb Modrý Anděl a Taxi Praha, následoval Bolt a nyní i Uber.

Taxislužby se soustředí i na jiná ochranná opatření. Jde například o pravidelné dezinfikování a čištění vozů, úpravu platebních systémů či maximálního počtu zákazníků na jízdu. Dále vyzývají řidiče k úpravě cirkulace vzduchu pomocí klimatizace a k další prevenci.

Koronavirová krize výrazně omezila poptávku po cestování v taxi. Po Velikonocích podle provozovatelů začal zájem cestujících postupně růst, poptávka je však stále proti normálu slabší. Některé přepravní společnosti se proto v uplynulých týdnech přeorientovaly na přepravu zboží, ať už objednávek z obchodů, nebo rozvoz nákupu a jídla z restaurací.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

D10 u Mladé Boleslavi uzavřela nehoda dvou aut, zasahoval vrtulník

24.05.2020 13:20 Dálnici D10 u Mladé Boleslavi uzavřela dnes kolem poledne nehoda dvou osobních aut. Tři lidé…

Zakázku na rozšíření Letiště Praha získala Eurovia s Hochtiefem

24.05.2020 12:03 Zakázku na další rozšíření Letiště Praha v areálu Jih, které se někdy také nazývá stará Ruzyně,…

České dráhy od pondělí obnoví spoje do Berlína

22.05.2020 15:32 Aktualizováno České dráhy od pondělí začnou jezdit do Berlína, bude to jejich první obnovená linka do ciziny po…

Středočeský kraj neodškodní cestující s kupony

21.05.2020 10:39 Středočeský kraj neuvažuje o prodloužení časových jízdenek platných během nouzového stavu. Nevyhoví…

Související:

Právě se děje

Další zprávy