Vážná nehoda blokuje Pražský okruh. Auto zůstalo zaklíněné mezi kamiony

Vážná nehoda dvou kamionů a osobního automobilu zastavila dnes před 08:00 provoz na Pražském okruhu u Horních Počernic před nájezdem na Novopackou spojku, která byla část dopoledne neprůjezdná. Z auta, které se po kolizi zaklínilo mezi dvěma nákladními vozy, museli hasiči vyprošťovat velmi vážně zraněnou dvaatřicetiletou ženu. Do Ústřední vojenské nemocnice ji přepravil záchranářský vrtulník.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Dopravní nehoda na Pražském okruhu (8.6.2020)
doporučujeme

V autě se zranil také o dva roky mladší muž, kterého sanitka převezla se středně těžkými zraněními do vinohradské nemocnice, řekl ČTK mluvčí pražské záchranné služby Ondřej Franěk.

Podle informací webu EuroZprávy.cz z místa bylo osobní auto úplně sešrotováno, i proto bylo vyprošťování zaklíněné ženy tak složité. 

O události se na operačním středisku hasičů dozvěděli pomocí automatického systému eCall přímo z vozidla, bez zásahu řidiče bezprostředně po nehodě. "Systém ohlásil druh vozidla i jeho polohu, jednotky tak na přesné místo byly vyslány okamžitě," informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Palubní zařízení eCall v případě dopravní nehody samo zavolá na tísňovou linku 112, kam zašle i základní informace o místě a času nehody či druhu vozidla.

Vyprošťování bylo podle hasičů náročné, na místo vyslali tři jednotky včetně speciálního vyprošťovacího automobilu. "Po náročném vyprošťování, které trvalo 40 minut, byla zraněná osoba předána zdravotnické záchranné službě a transportována do vrtulníku letecké záchranné služby," dodal Kavka.

Kvůli kolizi u Novopacké spojky se tvořily kolony i na dalších místech dálničního okruhu kolem hlavního města. Okolnosti nehody vyšetřují policisté.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Havlíček přijel zkontrolovat rekonstrukci D1. Necukneme ani o milimetr,…

02.07.2020 13:09 Aktualizováno Rekonstrukce dálnice D1 postupuje podle plánu a pandemie koronaviru ji nezbrzdila. Řidiči přes léto…

Smrt na přejezdech. Počet úmrtí při srážce s vlakem stoupl letos o dvě…

01.07.2020 16:12 Aktualizováno V první polovině letošního roku zemřelo při nehodách na železničních přejezdech 18 lidí. Oproti…

Čeští řidiči ignorují předpisy. Od pátku do neděle 5000 dopravních…

30.06.2020 11:48 Policie během každoroční celorepublikové dopravně-bezpečnostní akce, která je spojená se začátkem…

V Brně po střetu s dodávkou vykolejila tramvaj, dva lidé zraněni

30.06.2020 10:37 Aktualizováno Dodávka v Brně nedala dnes ráno přednost tramvaji, která po nárazu vykolejila. Dva lidé se lehce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy