Blatný podle bookmaketů do března ve funkci ministra vydrží

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) podle bookmakerů ve funkci do konce února pravděpodobně vydrží. Na tuto variantu je aktuálně vypsán kurz 1,35:1. O měsíc později je možnost jeho odchodu reálnější, na setrvání se dá sázet za 1,8:1.

Jan Blatný
doporučujeme

Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k možnosti, že na konci března Blatný ministrem zdravotnictví nebude. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila.

Podle informací nedělního pořadu Otázky Václava Moravce České televize (ČT) má Blatný do 14 dnů odejít z pozice ministra zdravotnictví. Ve hře podle ČT je, že by resort převzal premiér Andrej Babiš (ANO) a výkonným ministrem byl současný poradce předsedy vlády a bývalý šéf ministerstva Roman Prymula. Babiš na dotaz ČTK uvedl, že na spekulace pořadu nehodlá reagovat. Serveru Seznam Zprávy posléze sdělil, že o výměně ministra neuvažuje.

"Podle našich bookmakerů Jan Blatný minimálně do 1. března v úřadu ministra zdravotnictví v kursu 1,35:1 setrvá. Návratu Romana Prymuly bookmakeři s ohledem na původní kurs 25:1 příliš nevěří, epidemiolog si každopádně vybudoval solidní fanouškovskou základnu, která kurs srazila na aktuálních 18:1," uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain. Větší naději má podle něj ale stále varianta, kdy by Prymula úřad řídil z pověření předsedy vlády. Tomu nahrává kurs 6:1 na to, že resort pod svou správu převezme přímo Andrej Babiš.

"Z dalších možných variant se pak nabízí Aleksi Šedo (17:1), který před pár dny pro neshody s Janem Blatným opustil funkci náměstka a o jehož povýšení se intenzivně spekulovalo již po konci Romana Prymuly. Skloňovanou možností bylo a nadále zůstává i dosazení ředitele motolské nemocnice Miloslava Ludvíka (20:1) případně hlavní hygieničky Jarmily Rážové (23:1)," uvedl dále Šrain. V nabídce jsou například také bývalý ministr financí Adam Vojtěch (400:1), zpěvák Daniel Landa (6666:1) nebo exprezident Václav Klaus (7777:1).

"Napětí ve společnosti při částečném lockdownu a volání po odpovědnosti za zmatečné vládní kroky v boji s koronavirem v posledních týdnech sílí. A protože náš premiér nikdy neodstoupí, pak se pro případ nutné personální oběti směřující ke změně, nebo alespoň uklidnění situace, nabízí politický nováček kabinetu, navíc papírově nejodpovědnější osoba," doplnil mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Podle mluvčí společnosti Chance Markéry Světlíkové je 55 procent tiketů vsazeno na variantu, že Blatný do konce března na ministerstvu zdravotnictví skončí. "Takže těch, kteří si myslí, že Blatný ve funkci nevydrží, rozhodně není výrazná většina," dodala Světlíková.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé by neměli počítat s rozvolněním, řekl Babiš

04.03.2021 18:34 Aktualizováno Lidé by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) neměli počítat s rozvolněním protiepidemických opatření…

Cílem aukce nebyl čtvrtý operátor, ale snížení cen, uvedl Babiš

04.03.2021 17:47 Cílem loňské aukce na kmitočty pro chytré mobilní sítě 5G nebyl příchod čtvrtého velkého operátora…

ČT musí zaplatit Vitáskové 80.000 korun za nepravdivý výrok

04.03.2021 17:02 Aktualizováno Česká televize (ČT) musí uhradit bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové 80…

Sněmovna podpořila lidoveckou novelu volebního zákona

04.03.2021 16:28 Sněmovna v prvním kole podpořila v souladu s dohodami klubů odkládanou volební novelu KDU-ČSL,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama