Česká televize mě přepadla, praktiky StB, chci omluvu, zuří Ovčáček. To, co následovalo, asi nečekal

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček dnes rozpoutal na sociálních sítích diskuzní bouři. Postěžoval si totiž, že ho "přepadla" redaktorka České televize a její praktiky označil za "estébácké". Reakce, které následovaly, se ale neobešly bez posměšků a vulgarit a nakonec se ukázalo, k čemu vlastně došlo.

Jiří Ovčáček
doporučujeme

"Špinavé estébácké praktiky ČT! Před chvílí mne před mým bydlištěm přepadla redaktorka pořadu 168 hodin. Kde si ČT sehnala mou soukromou adresu? Schvaluje vedení ČT takové neetické jednání? Požaduji jasnou odpověď a omluvu," napsal Ovčáček na sociální sítě.

"Mimochodem, redaktorka ČT “natáčení” u mého bydliště prováděla na svůj mobilní telefon, nešlo tedy o štáb ČT s kamerou a mikrofonem. Chyběla jakákoliv identifikace, že jde o ČT. Tolik o “fungování” televize placené z peněz občanů," dodal následně s tím, že jeho reakci na přítomnost novinářky muselo být slyšet na kilometr daleko.

Ovčáčkovu stížnost okomentovaly stovky lidí, z nichž někteří ho častovali velmi vulgárními výrazy. Jiní si posvítili na faktickou stránku jeho komentáře. "Vzala Vás na výslech? Mlátila? Mučila elektrickým proudem? Vyhrožovala Nasadila Vám do bytu odposlech? Vydírala Vás? Tušíte, co byla StB?" zeptal se například komentátor Martin Fendrych.

"S tímhle stavem už můžete normálně k doktorovi," reagoval poslanec ODS. Další diskutující upozornil, že jakožto OSVČ má zapsanou adresu v živnostenském rejstříku.

K celé věci se posléze vyjádřila i novinářka Nora Fridrichová. Ta uvedla, že tím, kdo Ovčáčka potkal, byla její kolegyně z pořadu 168 hodin Kristina Ciroková, která dnes získala vyjádření kancléře Vratislava Mynáře k čínskému dopisu šéfu Senátu Jaroslavu Kuberovi.

"Co ale netušila, že hned poté narazí na ulici i na hradního mluvčího. Ovšem pozor! Oslovíte-li Ovčáčka na chodníku = špinavé estébácké praktiky!" dodala Fridrichová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákon o evidenci skutečných majitelů je blíž ke schválení

20.10.2020 21:54 Sněmovna posunula do závěrečného kola schvalování zákon o evidenci skutečných majitelů, který chce…

5000 korun pro důchodce: Jak to vypadá s jednorázovým příspěvkem?

20.10.2020 21:05 Návrh na poskytnutí jednorázového příspěvku 5000 korun všem důchodcům je ve Sněmovně před…

Poslanci podpořili přijatá opatření proti epidemii koronaviru, vyzvali k…

20.10.2020 19:40 Sněmovna podpořila dosud přijatá opatření proti epidemii koronaviru a vyzvala k jejich dodržování.…

Kontaktů mezi lidmi je moc, vláda ráno mimořádně zasedne

20.10.2020 18:30 Ve středu v 08:00 mimořádně zasedne kabinet hnutí ANO a ČSSD. ČTK to sdělil úřad vlády. Ministr…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama