Česká televize mě přepadla, praktiky StB, chci omluvu, zuří Ovčáček. To, co následovalo, asi nečekal

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček dnes rozpoutal na sociálních sítích diskuzní bouři. Postěžoval si totiž, že ho "přepadla" redaktorka České televize a její praktiky označil za "estébácké". Reakce, které následovaly, se ale neobešly bez posměšků a vulgarit a nakonec se ukázalo, k čemu vlastně došlo.

Přidejte svůj názor 284 komentářů

Jiří Ovčáček
doporučujeme

"Špinavé estébácké praktiky ČT! Před chvílí mne před mým bydlištěm přepadla redaktorka pořadu 168 hodin. Kde si ČT sehnala mou soukromou adresu? Schvaluje vedení ČT takové neetické jednání? Požaduji jasnou odpověď a omluvu," napsal Ovčáček na sociální sítě.

"Mimochodem, redaktorka ČT “natáčení” u mého bydliště prováděla na svůj mobilní telefon, nešlo tedy o štáb ČT s kamerou a mikrofonem. Chyběla jakákoliv identifikace, že jde o ČT. Tolik o “fungování” televize placené z peněz občanů," dodal následně s tím, že jeho reakci na přítomnost novinářky muselo být slyšet na kilometr daleko.

Ovčáčkovu stížnost okomentovaly stovky lidí, z nichž někteří ho častovali velmi vulgárními výrazy. Jiní si posvítili na faktickou stránku jeho komentáře. "Vzala Vás na výslech? Mlátila? Mučila elektrickým proudem? Vyhrožovala Nasadila Vám do bytu odposlech? Vydírala Vás? Tušíte, co byla StB?" zeptal se například komentátor Martin Fendrych.

"S tímhle stavem už můžete normálně k doktorovi," reagoval poslanec ODS. Další diskutující upozornil, že jakožto OSVČ má zapsanou adresu v živnostenském rejstříku.

K celé věci se posléze vyjádřila i novinářka Nora Fridrichová. Ta uvedla, že tím, kdo Ovčáčka potkal, byla její kolegyně z pořadu 168 hodin Kristina Ciroková, která dnes získala vyjádření kancléře Vratislava Mynáře k čínskému dopisu šéfu Senátu Jaroslavu Kuberovi.

"Co ale netušila, že hned poté narazí na ulici i na hradního mluvčího. Ovšem pozor! Oslovíte-li Ovčáčka na chodníku = špinavé estébácké praktiky!" dodala Fridrichová.

Loading...
Vstupte do diskuze (284)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filip odebral slovo Pirátovi, opozice ho obvinila z cenzury

04.06.2020 22:02 Obvinění z cenzury si dnes od opozice vysloužil místopředseda Sněmovny a šéf komunistů Vojtěch…

Opozice neprosadila výzvu k pomoci lidem pracujícím na dohody

04.06.2020 20:54 Opozice neprosadila dnes ve Sněmovně výzvu vládě, aby připravila finanční podporu lidem pracujícím…

Nečas odmítl napsat svůj názor na Šlachtu do knihy, uvedl Klíma

04.06.2020 20:29 Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) dostal možnost prezentovat svůj pohled na práci bývalého šéfa…

Babiš: Navýšíme dotace pro obce, hlavně pro ty malé

04.06.2020 20:10 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že vláda připravuje nové dotační tituly, aby pomohla po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy