Feriho rezignace budí vášně. Spolu ji oceňuje, ČSSD je kritická

Rozhodnutí poslance TOP 09 Dominika Feriho rezignovat na mandát kvůli obvinění z nevhodného sexuálního chování, ocenili někteří představitelé koalice Spolu, která sdružuje kromě TOP 09 ještě lidovce a ODS. Naopak ministři ČSSD Jana Maláčová a Jakub Kulhánek na Feriho případ reagovali na sociálních sítích kriticky.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Podle Maláčové kauza zapadá do schématu jednání TOP 09. Feri dnes vpodvečer oznámil rezignaci na poslanecký mandát. Nezúčastní se také říjnových sněmovních voleb, ve kterých měl kandidovat na čtvrtém místě pražské kandidátky koalice Spolu.

Rozhodnutí ocenil předseda lidovců Marian Jurečka. Feri tak podle Jurečky dává prostor prošetřit vznesená obvinění. Vyšetřování ať prokáže, kde je pravda," uvedl předseda lidovců na twitteru.

Respekt k Feriho rozhodnutí vyjádřil také Jurečkův stranický kolega, poslanec Marek Výborný. "Takto vypadá politická kultura v podání koalice Spolu," napsal Výborný.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na twitteru uvedla, že Feriho považuje za svého přítele a věří tomu, že očistí své jméno. "Pro politiky však platí presumpce viny a já osobně po tom vždy volala. Chci proto poděkovat za jeho rozhodnutí vzdát se mandátu poslance a nekandidovat v nadcházejících volbách," dodala předsedkyně.

Feriho rozhodnutí ocenil také spoluzakladatel a někdejší předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Považuje ho za jasné a nevyhýbavé přijetí odpovědnosti. "Žádné 'kňučení' o okopávání kotníků či o špinavé kampani," ocenil Kalousek na twitteru. Ferimu popřál hodně štěstí.

Výrazně kritičtější postoj zaujala ještě před oznámením Feriho rezignace ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). "Jestli jsou pravdivé výpovědi o chování poslance Feriho, pak to bohužel zapadá do schématu jednání TOP 09. Reálné činy jsou přesným opakem líbivých slov," uvedla ministryně na twitteru.

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek uvedl, že jako otec malé dcery doufá v to, že až vyroste, nepotká na večírku nikoho, jako je Feri. "A neuvidí ho ani v TV jako politika," napsal Kulhánek. Dodal, že neví, zda Feri svým jednáním porušil zákon, ale podle jeho reakcí je zřejmé, že se k ženám opakovaně zachoval dost ohavně, domnívá se Kulhánek.

Deník N dnes společně se serverem Alarm zveřejnil svědectví několika žen, některé z nich tvrdí, že s nimi Feri měl sex, i když to výslovně odmítly. Další se svěřily, že se z nich snažil vylákat nahé fotografie či je veřejně dehonestoval. Informacemi médií se zabývá policie, další postup určí v následujících dnech.

Feri nařčení ze sexuálního násilí odmítá. Chce se proti němu bránit u soudu.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Prezident Zeman u soudu hájil privatizaci Mostecké uhelné

16.06.2021 12:17 Prezident Miloš Zeman dnes při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama