Itálie zvažuje povinné testy na covid-19 pro příchozí z Česka

Itálie zvažuje zavedení povinného předložení negativních testů na nemoc covid-19 pro lidi přijíždějící z Česka. Informaci rakouské tiskové agentury APA dnes potvrdilo ČTK české ministerstvo zahraničí. Návrh zatím nebyl schválen, o opatření dnes podle ministerstva rozhodnou italské úřady.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

"Takový návrh existuje, zatím ale nebyl v Itálii schválen. Pokud by k tomu došlo, znamenalo by to pravděpodobně možnost cestování z ČR do Itálie pouze s negativním testem," oznámila dnes ČTK mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Podrobnější informace o opatření bude podle ní Česko mít až poté, co bude případně návrh schválen.

Doposud Itálie požadovala negativní testy na covid-19 jen pro přijíždějící z Chorvatska, Řecka, Malty, Španělska a některých francouzských regionů. Podle APA by nově museli předkládat testy, pokud bude návrh schválen, i lidé z Velké Británie, Nizozemska, Belgie a Česka.

Negativní test na covid-19 požadují po lidech cestujících z České republiky také další země, jejichž seznam najdou lidé na tzv. mapě cestovatele na webu ministerstva zahraničí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu, daňové sazby mají být 15 a 23 procent

26.10.2020 18:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho…

Firmy bojují o přežití. Vláda prodloužila program Antivirus B do konce roku

26.10.2020 17:24 Aktualizováno Vláda prodloužila do konce roku vyplácení příspěvků na náhrady mezd z programu Antivirus firmám,…

Babiš navrhl další uvolnění pravidel pro sestavování rozpočtů

26.10.2020 17:15 Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl společně se záměrem zrušit superhrubou mzdu i další rozvolnění…

Piráti vyzvali vládu, aby umožnila Polkám interrupce v Česku

26.10.2020 17:07 Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama