Komunistický poslanec Dolejš se léčí s nálezem na plicích v nemocnici

Poslanec KSČM Jiří Dolejš se léčí v nemocnici s nálezem na plicích. Informoval o tom na své facebookové stránce. Uvedl, že testy u něj koronavirus neodhalily.

Jiří Dolejš (KSČM)
doporučujeme

"S dýchacími problémy jsem šel na testy a nic. Ale plíce už byly chycené. Takže ležím s kyslíkem a bojuju," uvedl v popisku k fotografiím z hospitalizace. Mluvčí KSČM Helena Grofová ČTK řekla, že nemá informace o tom, že by byl další z klubu nemocný. Ve Sněmovně byl Dolejš osobně minulý týden. V nemocnici je od úterý.

Kvůli epidemii koronaviru začala Poslanecká sněmovna testovat poslance před několika týdny, a to dobrovolně. Brzy začne podle serveru iDNES.cz testování všech, kteří přijdou na schůzi. "Výsledek bude muset být starý maximálně 48 hodin," řekl serveru předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO). Poslanci budou moci využít i samotestování.

Tento týden je v karanténě nebo mezi nemocnými zhruba 15 zákonodárců, a to patrně jen z provládního tábora. V nemocnici se léčil i starosta Náchoda a poslanec ČSSD Jan Birke.

Už dříve nemoc překonali například Vondráček či jeho kolegové z klubu Karla Šlechtová a Patrik Nacher, lidovec Marek Výborný nebo pirátský poslanec František Navrkal. O tom, že měl covid, v úterý na plénu mluvil poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunisté vypověděli toleranci vládě. Hlasovali by pro vyslovení nedůvěry

13.04.2021 19:20 KSČM vypověděla dohodu o toleranci menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD. Novinářům ve Sněmovně to dnes…

Kvóty na české potraviny padly. Sněmovna je zavrhla

13.04.2021 19:05 Povinný podíl českých potravin na pultech obchodů nakonec platit nebude. Sněmovna ho dnes na návrh…

Jednání o toleranci kabinetu podle Filipa skončí vypovězením

13.04.2021 17:50 Aktualizováno Komunisté chtějí dnes ukončit dohodovací řízení o toleranční smlouvě s hnutím ANO. Podle předsedy…

Nelogický amatérismus. Politologové kritizují Hamáčka za výměnu ministra

13.04.2021 17:09 Politologové kritizují předsedu sociální demokracie Jana Hamáčka za okolnosti výměny ministra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama