Lidovci chtějí uzákonit vzdělávání na dálku na základních školách

Vzdělávání žáků na dálku by mělo ze zákona možné i pro základní vzdělání. Ve školské novele to navrhli poslanci opoziční KDU-ČSL. Předloha reaguje na zavření škol při epidemii nového koronaviru. Skutečnost, že zákon distanční výuku v základních školách neumožňuje, přináší podle předkladatelů problémy.

KDU - ČSL
doporučujeme

Výuka na dálku nebyla zajištěna s ohledem na dostupnost počítačového vybavení pro všechny žáky ve stejné míře a není jasné, zda ji lze zahrnout do hodnocení pro vysvědčení, napsali autoři v důvodové zprávě. Chtějí proto také, aby ministerstvo školství muselo vydat pro jednotlivé formy vzdělávání pravidla.

Stejně jako na středních a vyšších odborných školkách by měla být podle návrhu i na školách základních možná vedle dálkové i kombinovaná výuka, tedy střídání denní například právě s dálkovou. Změny by byly podle předkladatelů přínosné i v jiných situacích než jen při epidemiích, například při nemoci žáka, jeho pobytu v zahraničí nebo v případě dětí rodin, které provozují pouťové atrakce či cirkusy.

"Změna legislativy by zároveň umožnila nastartovat masivnější finanční investice do digitalizace vzdělávání," napsali předkladatelé v důvodové zprávě. Jde podle nich o vybavení škol, učitelů i žáků počítačovou technikou a o podporu tvorby digitálního obsahu.

Předlohu nejprve posoudí vláda. Rozhodnou o ní zákonodárci. Není však jasné, zda Sněmovna stihne novelu projednat do konce volebního období.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Projekty mají skluz. Ministerstvo chce prodloužit program péče o kulturní…

11.07.2020 09:31 Program péče o národní kulturní poklad, z něhož se platí opravy a novostavby sídel kulturních…

Stát dlouho nechtěl přiznat chybu, proto doly na Karvinsku běžely dále,…

11.07.2020 08:55 ROZHOVOR – Její hněv neutichá. Místopředsedkyně České pirátské strany Olga Richterová se zlobí na…

Babišova vláda i přes ambice nerealizovala zásadní reformy, říkají…

11.07.2020 08:42 Přes velké ambice nedokázal menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD za dosavadní dvouleté vládnutí…

Ministerstvo dnes zadalo první úhrady na COVID nájemné

10.07.2020 19:29 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zadalo první příkazy k platbě podpory z programu COVID…

Související:

Právě se děje

Další zprávy