Mezi kandidáty do Rady ČRo zůstal Vodochodský, Dohnálková nikoli

Sněmovní volební výbor dnes vybral šestici kandidátů, z nichž budou poslanci na příští schůzi volit dva nové členy Rady Českého rozhlasu (ČRo). Ze 16 kandidátů uspěl například bývalý radní Ivan Vodochodský, kterému mandát skončil letos na jaře. Neuspěla naopak bývalá předsedkyně rady Hana Dohnálková. Stojí to v usnesení výboru na webu Sněmovny.

Český rozhlas
doporučujeme

V dnešní volbě byli úspěšní ředitel výstaviště v Lysé nad Labem Ondřej Matouš, pracovník CERGE-EI René Levínský, scenárista Josef Nerušil, bývalá poslankyně TOP 09 Nina Nováková a historik Jaroslav Šebek. Dnešní volbě volebního výboru předcházelo slyšení, na němž se kandidáti představovali. Sněmovna bude z uvedené šestice vybírat dva nové členy zřejmě již na červencové schůzi.

Mezi šest kandidátů pro plénum se nedostala například historička Milena Bartlová, publicista Jefim Fištejn nebo bývalý mluvčí hnutí Úsvit Jan Zilvar.

Devítičlenná Rada Českého rozhlasu je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontrolovat veřejnoprávní médium. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19 na Karvinsku: Starostové považují situaci za vážnou, vinu dle…

07.07.2020 18:18 Aktualizováno Starostové z Karvinska považují situaci týkající se koronavirové nákazy v okrese za velmi vážnou a…

Sněmovna podpořila zdražení cigaret i stravenkový paušál

07.07.2020 17:56 Sněmovna dnes v úvodním kole podpořila vládní daňový balík na rok 2021, který počítá mimo jiné s…

ČSSD i opozice chtějí odstranit výjimku pro svěřenské fondy, nahrává…

07.07.2020 16:06 Aktualizováno Vládní ČSSD se bude podobně jako opoziční strany snažit, aby ve Sněmovně ze zákona o skutečných…

Koalice se dohodla. Vláda se chystá schválit zákon o jeslích, uvedla…

07.07.2020 14:54 Vláda se chystá v pondělí schválit novelu o dětských skupinách. Od července 2024 by je měly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy