Milion chvilek spustil kampaň za vyšší volební účast. Podívejte se na nový web

Zvýšit účast v říjnových krajských a senátních volbách má kampaň s názvem Odvaha volit, kterou ve čtvrtek zahájil spolek Milion chvilek pro demokracii. Cílem kampaně je pomocí speciálního webu vytvořit z podzimních voleb celospolečenské téma a pomoci tomu, aby se volební účast zvýšila alespoň o pět procentních bodů.

Mikuláš Minář
doporučujeme

V minulých krajských volbách před čtyřmi lety přišla hlasovat přibližně třetina voličů (zhruba 35 procent). K senátním volbám v roce 2014 v obvodech kde se bude hlasovat i nyní, dorazily v prvním kole dvě pětiny voličů, ve druhém kole zhruba 17 procent hlasujících.

"Krajské a senátní volby nejsou jen přípravnou zkouškou před volbami sněmovními, ale také už ony samy výrazně ovlivní další směřování naší politiky. Pravidelně nízká volební účast při těchto volbách neodpovídá závažnosti pravomocí a vlivu krajských zastupitelstev a významu Senátu," uvedl mluvčí a místopředseda spolku Benjamin Roll.

Spolek Milion chvilek pro demokracii dlouhodobě zdůrazňuje potřebu politické změny. Účast i výsledky krajských a senátních voleb podle spolku mimo jiné ukážou, zda mají aktivní občané a demokratičtí politici vůli a sílu této změny dosáhnout a zda jsou připraveni na sněmovní volby, které zemi čekají v roce 2021.

Projekt počítá s tím, že se zájemci prostřednictvím webu do kampaně zaregistrují a zapojí. Za symbolický nebo i vyšší příspěvek dostanou modrozelené placky, letáky, plakáty nebo tkaničky do bot s názvem kampaně. "Spolek Milion chvilek pro demokracii v kampani vychází z myšlenky, že nestačí jít pouze volit, ale je nutné také aktivně přizvat ostatní, aby se k volbám připojili," uvedli organizátoři.

Web obsahuje edukační materiály či videa vysvětlující důležitost voleb. Zájemci si mohou zdarma stáhnout propagační produkty včetně bannerů. Každý registrovaný uživatel bude moci na svém seznamu plnit výzvy, kterými odvahu volit pomůže šířit dál. Kampaň bude spolek rozšiřovat prostřednictvím svých sociálních sítí a hashtagu #odvahavolit. Stejně tak během září spolek Milion chvilek chce využít pomoci mnoha dobrovolníků a organizátorů místních skupin.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko stárne. MPSV chce půl miliardy na investice do domovů důchodců

22.09.2020 14:37 Ministerstvo práce pro příští rok žádá do svého rozpočtu půl miliardy korun na výstavbu a opravy…

Obecné ohrožení? Postup SÚKL by mohl být trestným činem, tvrdí Hamáček

22.09.2020 13:37 Postup Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) ve věci distribuce ochranných prostředků seniorům…

MPSV chystá novou komisi, má najít budoucí model financování dlouhodobé…

22.09.2020 13:18 Ministerstvo práce chystá novou komisi podobnou té důchodové, která by se měla kvůli stárnutí…

Petříček: Německo zřejmě ve středu označí celé Česko za rizikové

22.09.2020 11:13 Aktualizováno Německo zřejmě ve středu zařadí prakticky celou Českou republiku mezi rizikové oblasti a bude při…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama