O koalici v Ústeckém kraji jednají ANO s ODS a STAN, hejtmanem by mohl být Schiller

V Ústeckém kraji vítězné ANO jedná o koalici s druhou ODS a třetím STAN. Dohodli se, že hejtmanem by mohl být lídr ANO, poslanec Jan Schiller. Novinářům to řekli po dnešním jednáním lídři uvedených stran. Taková koalice by měla v pětapadesátičlenném zastupitelstvu 32 mandátů.

Sněm hnutí ANO
doporučujeme

"Sešli jsme se v tomto seskupení poprvé. Je to pro nás preferované složení," uvedl Schiller. Dodal, že jediná dohoda je zatím na osobě hejtmana, kterým by byl právě mostecký zastupitel a dosavadní poslanec. Už v sobotu řekl, že pokud se stane hejtmanem, vzdá se poslaneckého mandátu.

Lídři se sejdou znovu v úterý. "Do té doby nebudeme jednat s jinými subjekty," řekl lídr ODS Jiří Kulhánek. Podle lídra STAN Filipa Ušáka byla dnešní schůzka konstruktivní. "Nevidím důvod jednat s někým jiným," uvedl.

Do úterý připraví strany své návrhy na rozložení sil v radě. "Pokud se shodneme, přijde nám, že by to mohlo fungovat," uvedl Kulhánek. ANO získalo v zastupitelstvu o 55 členech 17 mandátů, ODS osm a STAN sedm. "Jde nám všem třem o to, abychom měli stabilní vládu," uvedl Schiller.

ANO před čtyřmi lety volby vyhrálo, skončilo nakonec v opozici spolu s ODS. Koalici vytvořili komunisté se sociálními demokraty a SPD-SPO.

Do zastupitelstva se nyní dostalo osm subjektů. Piráti mají šest mandátů, s pěti skončila SPD, Spojenci pro kraj, Lepší sever a komunisté budou mít po čtyřech zastupitelích.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střídání času škodí zdraví, říkají europoslanci. Nesmyl, člověk se musí…

24.10.2020 22:03 Aktualizováno Nejsou ve svém postoji jednotní. Čeští europoslanci se úplně neshodnou, zda má dojít ke zrušení…

Babiš: Faltýnek opakovaně překročil své pravomoci

24.10.2020 16:20 Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek podle šéfa hnutí a předsedy vlády Andreje Babiše na schůzce…

Brusel poslal do Prahy další reakci k Babišovu auditu

24.10.2020 11:12 Evropská komise poslala do Prahy svou reakci na české stanovisko k auditní zprávě komise o údajném…

Vnitro eviduje 350 žádostí o kompenzaci za opatření za 4,8 miliardy

24.10.2020 10:05 Ministerstvo vnitra eviduje k minulému pátku 350 žádostí o kompenzaci za ztráty, které vznikly v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama