Opravdu jste řídil tu tramvaj? ODS pokládá zákaz nočního vycházení za nelogický

Opoziční občanští demokraté považují za naprosto nelogické opatření zakazující vycházení od 21:00 do 04:59, které bude platit od středy. Vláda jej vyhlásila v pondělí večer. Na dnešní tiskové konferenci před schůzí Sněmovny to řekla poslankyně Jana Černochová. ODS je pro co nejrychlejší návrat žáků prvních a druhých tříd k prezenční výuce na základních školách. Ve střídavém režimu by podle Černochové měli do škol docházet také deváťáci.

Jana Černochová
doporučujeme

Výjimky ze zákazu nočního vycházení platí mimo jiné pro cesty do zaměstnání, výkon povolání, neodkladné cesty kvůli ochraně života, zdraví a majetku, ale také pro venčení psů ve vzdálenosti do 500 metrů od bydliště.

"Kdyby to byl apel, prosba na občany, tak tomu rozumíme. Ale pokud budou starostové, hejtmani, primátoři nuceni posílat strážníky městské policie nebo Policie ČR do ulic kontrolovat řidiče městské hromadné dopravy, kterého se někdo bude v deset hodin ptát: 'Opravdu jste řídil tu tramvaj?', to nám přijde jako mrhání jak finančními, tak lidskými prostředky," řekla Černochová.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) dnes po mimořádném jednání vlády uvedl, že se ani první stupeň základních škol nevrátí od pondělí k prezenční výuce. Původně to slíbil, epidemická situace to podle něj však neumožňuje.

Podle ODS je nutné, aby se do lavic vrátily děti z prvních a druhých tříd a také deváťáci v rámci střídavého vyučování. "Pokud chceme, aby současní deváťáci dobře prospívali na středních školách, není možné ani tuto třídu, ani tuto generaci nějakým způsobem pominout. Představa občanských demokratů je ta, že by mohli chodit po pěti jednou, dvakrát týdně do školy na konzultace, alespoň český jazyk, matematiku a cizí jazyk, aby byli připraveni na přijímací zkoušky. Pokud nezačnou teď, tak už to nedoženou," dodala Černochová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hejtmani dovezli za rozpočtové peklo poslancům uhlí

05.12.2020 18:57 Uhlí a brambory přivezli dnes před Sněmovnu primátor Zdeněk Hřib (Piráti), středočeská hejtmanka…

Brabec bude po zdravotním kolapsu týden v domácím léčení

05.12.2020 14:49 Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) zůstane po kolapsu, který ho postihl v noci na…

Nakažení lidé možná dostanou plný plat. Vláda chce motivovat k testům

05.12.2020 10:06 Vláda v pondělí projedná návrh stoprocentní mzdové kompenzace pro lidi, kteří s onemocněním covid…

BIS nemůže ani prezidentovi vše sdělovat. Zeman nepochopil, k čemu slouží,…

04.12.2020 22:04 Aktualizováno ROZHOVOR – Otevřeně tvrdí, že kontrarozvědka nemusí ani hlavě státu sdělovat úplně všechny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama