Petříček jednal s izraelským velvyslancem i o zdravotnictví

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes jednal s izraelským velvyslancem v ČR Danielem Meronem o spolupráci ve vědě i zdravotnictví. Česko se podle šéfa diplomacie může inspirovat například podpůrnými metodami léčby pacientů s covidem-19. Napsal to na twitteru. Odpoledne by se také mělo uskutečnit videokonferenční jednání českých a izraelských odborníků o urychlení očkování proti koronaviru.

Tomáš Petříček
doporučujeme

"Inspirovat se můžeme například podpůrnými metodami léčby pacientů s covidem, které komplexně podporují imunitu, včetně využívání léčebného konopí. Spolupracují na nich odborníci z celé řady oborů, jako je imunologie, neurologie, psychiatrie i psychologie či onkologie," uvedl Petříček.

Odpolední debaty mezi odborníky by se měli podle informací ČTK zúčastnit například bývalý ministr zdravotnictví a nynější poradce premiéra Roman Prymula nebo předseda České vakcinologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně Roman Chlíbek. Devítimilionový Izrael je považován za premianta v očkování, vakcínu tam už dostalo přes milion lidí. Česko ve srovnání na 100.000 obyvatel očkuje méně než Německo a Polsko a více než Slovensko a Rakousko.

Český velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický dnes v rozhovoru České televizi řekl, že země rychle očkuje mimo jiné díky zvládnuté logistice. Rozdíl také vidí v tom, že v Česku se na jednoho pacienta při očkování počítá zhruba 45 minut, v Izraeli čtvrthodina.

Stropnický předpokládá, že české zástupce na dnešní videokonferenci bude zajímat řada logistických detailů. Za izraelskou stranu by se měli zúčastnit mimo jiné zástupci resortu zdravotnictví nebo lidé, kteří se právě na logistice podílejí. Telefonát mezi premiéry Andrejem Babišem (ANO) a Benjaminem Netanjahuem Stropnický popsal jako "nadpis" dnešní odborné videokonference.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Premiér Babiš jednal s kancléřkou Merkelovou, řešili pendlery

19.01.2021 15:40 Uzavření hranic mezi Českou republikou a Německem pro pendlery by nebylo dobré. Premiér Andrej…

Miroslav Kalousek odchází ze Sněmovny, jako poslanec končí

19.01.2021 15:29 Aktualizováno Předseda poslanců TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek dnes složil poslanecký mandát.…

Politici komentují Kalouskův odchod, cení zkušenosti i řečnické schopnosti

19.01.2021 15:25 Předseda ODS Petr Fiala si váží jasných názorů, otevřenosti a politické zkušenosti Miroslava…

STAN navrhuje, aby postup policie u Bečvy prošetřila GIBS

19.01.2021 15:14 Aktualizováno Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) chce, aby postup policie v případu loňské otravy řeky Bečvy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama