Pospíšil byl propuštěn z nemocnice. Bál jsem se nejhoršího, řekl o nákaze covidem

Europoslanec a šéf pražských zastupitelů koaličních Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP 09) dnes opouští pražskou motolskou nemocnici, kde byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče kvůli onemocnění covidem-19. Informoval o tom na twitteru.

Jiří Pospíšil
doporučujeme

Bývalý předseda TOP 09 minulý čtvrtek uvedl, že se u něj nákaza koronavirem zkomplikovala a kvůli zápalu plic a problémům s dýcháním musel do nemocnice.

Pospíšil dnes odpoledne na twitteru uvedl, že ho z nemocnice právě propouštějí. "Nechci znít nijak pateticky, ale abych se přiznal, když mě sem přivezli, obával jsem se toho nejhoršího. Jen díky lékařům, zdravotníkům a sestřičkám z JIP v Motole, kteří se o mě intenzivně starali, se tak nestalo," uvedl.

Ocenil v té souvislosti práci lékařů. "Až teprve ve chvíli, kdy člověk leží tady na JIP, uvědomí si, jaká je to strašně fyzicky i psychicky náročná práce permanentně pečovat o pacienty," uvedl.

Nákaza koronavirem se mezi členy vedení Prahy objevila už dříve. V červnu onemocněl náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). Následně museli být v karanténě všichni radní. Zastupitelstvo 10. září schválilo novelu jednacího řádu, podle níž se mohou i zastupitelé s nařízenou karanténou účastnit jednání prostřednictvím videokonference.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymula byl v restauraci, když měla mít zavřeno. Odstupte, zní z opozice

23.10.2020 10:24 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) čelí od pátečního rána výzvám k rezignaci. Podle…

Prymula by měl rezignovat, žádá Hamáček. Faltýnek se omluvil za schůzku v…

23.10.2020 10:22 Aktualizováno Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek se dnes ve Sněmovně omluvil za to, že se setkal s ministrem…

Platnost zbrojních průkazů se zřejmě nezkrátí. Sněmovna schválila i zákaz…

23.10.2020 10:18 Platnost zbrojních průkazů pravděpodobně zůstane desetiletá. Nezkrátí se na polovinu, jak…

Firmy, které dělaly studii ohledně "Zemanova" kanálu, jsou podezřelé z…

23.10.2020 09:53 Policie podezřívá z manipulací zakázek sdružení firem Aquatis a Sweco Hydroprojekt, které je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama