Senát je téměř kompletní, 25 nově zvolených senátorů složilo slib

Senát je téměř kompletní. Ústavou předepsaný slib dnes složilo 25 z 27 nově zvolených senátorů, kteří byli zvoleni v říjnu. Horní komora tak má aktuálně 79 právoplatných členů.

Miloš Vystrčil
doporučujeme

Z jednání se omluvili pouze starostka Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku Helena Pešatová a onkolog a nový vyškovský senátor Karel Zitterbart, oba z klubu Starostů. Mandátový a imunitní výbor ani zatím nemohl jejich zvolení stvrdit, neboť od nich neměl všechny potřebné doklady.

Noví i staronoví senátoři slíbili věrnost České republice, dodržování její ústavy a zákonů a také to, že svůj mandát budou "vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí". Slib přečetla nová kladenská senátorka Adéla Šípová (Piráti) jako nejmladší členka horní komory. Stejně jako ostatní slib stvrdila svým podpisem a stiskem ruky předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS).

První schůzi Senátu v povolebním složení zahájila tradičně státní hymna. Na rozdíl od minulosti se jednání odehrávalo za zpřísněných hygienických opatření kvůli epidemii koronaviru.

Senátoři následně potvrdili ustavení volební komise v čele s Janem Teclem (ODS), který vystřídal Jaroslava Větrovského (za ANO), a schválili ustavení mandátového a imunitního výboru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neoprávněná dotace pro Penam? Vláda ji bude chtít od Agrofertu zpět, řekl…

29.11.2020 14:22 Pokud se definitivně ukáže, že evropská dotace 100 milionů korun na stavbu linky na výrobu…

Rozvolnění posunuto z pondělí na čtvrtek. Podle Hamáčka a imunologů je to…

29.11.2020 14:20 Aktualizováno Vládou schválené rozvolnění protiepidemických opatření od čtvrtka považuje ministr vnitra a…

Šéf ODS Fiala uvítal rozvolňování: Čtvrtkem snad skončí diskriminace…

29.11.2020 12:52 Aktualizováno Předseda opoziční ODS Petr Fiala vítá plánované rozvolnění opatření proti koronaviru. Ocenil také,…

Vláda opět požádá o prodloužení nouzového stavu, rozhodne Sněmovna

29.11.2020 12:50 Aktualizováno Vláda podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) znovu požádá Sněmovnu o prodloužení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama