Sjezd ČSSD se v dubnu uskuteční on-line formou

Volební sjezd ČSSD se 9. a 10. dubna bude konat on-line formou, řekl dnes novinářům předseda sociálních demokratů Jan Hamáček (ČSSD). Vicepremiér Hamáček, který se chystá obhajovat funkci lídra strany, by preferoval osobní jednání, neumožňuje to však podle něj epidemická situace kolem covidu-19. Strana původně kvůli pandemii sjezd posunula z ledna, protože doufala v to, že situace v dubnu už umožní delegátům sejít se osobně v Hradci Králové.

Sjezd ČSSD (18.2.2018): Jan hamáček
doporučujeme

Hamáček řekl, že sjezd osobní formou uspořádat nelze. "Je svolaný na 9. a 10. dubna a je možné ho provést jen on-line. Samozřejmě bych preferoval osobní účast, je vždy lepší si vše vyříkat napřímo, bohužel aktuální situace neumožňuje svolat sjezd napřímo," uvedl Hamáček na tiskové konferenci v sídle ČSSD v pražském Lidovém domě.

Strana na webová jednání postupně přešla i u jiných orgánů. V příštích týdnech se uskuteční on-line i krajské konference, které nominují delegáty a také své kandidáty do čela strany.

Přes internet se uskutečnil na konci ledna například sjezd Zelených, kteří jednají s ČSSD o spolupráci ve volbách. On-line se konalo i jednání celé členské základny Pirátů. Sjezd opakovaně odkládá KSČM, lidovci sjezd plánovaný na letošní květen posunuli o rok. Hnutí ANO v listopadu odložilo republikový sněm z letošního ledna na neurčito, v polovině února pak na dálku rozhodlo o prodloužení funkčního období vedení a dalších orgánů hnutí o rok do 17. února 2022.

ČSSD termín sjezdu posunula loni v listopadu, hlavním důvodem byla právě snaha, aby se mohli delegáti dostavit osobně. Sjezd má zvolit nové vedení a hodnotit nevydařené výsledky loňských krajských a senátních voleb.

Témata: ČSSD | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petříček ve vládě skončí. Ministerstvo asi opět povede Zaorálek

11.04.2021 22:02 Aktualizováno Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se na dnešní večerní schůzce s předsedou strany a…

Poslanci před derby. Slavia je na vlně, tak Skopečka ani nehecuji, říká…

11.04.2021 22:01 Aktualizováno Pohodlně se uvelebí ve svých křeslech či na pohovkách a budou napjatě sledovat nedělní 298. derby…

Babiš kritizuje skupinu MeSES: Dává svá doporučení pozdě, jsou potřeba…

11.04.2021 18:44 Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) dává svá doporučení ministru zdravotnictví pozdě…

Češi ohodnotili politiky: Babiš a Zeman propadli, boj proti koronaviru…

11.04.2021 17:16 Z politiků si v boji proti koronaviru podle průzkumu agentury Kantar CZ vedl nejlépe bývalý ministr…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama