Stanovisko k 28. říjnu jsme už odeslali, obsah nemohu komentovat, říká pro EZ šéfka pražské hygieny Jágrová

Hygienická stanice hlavního města Prahy dnes odeslala ministerstvu zdravotnictví dopis, v němž vyjádřila své stanovisko ke konání slavnostního ceremoniálu na Pražském hradě. Prezident Miloš Zeman se totiž i v době koronavirové karantény nevzdal myšlenky na předání státních vyznamenání k 28. říjnu. „Obsah ustanovení nemohu sdělit, protože odeslaný dopis ještě neobdrželo ministerstvo zdravotnictví,“ říká pro EuroZprávy.cz ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová.

Miloš Zeman během loňského předávání státních vyznamenání.
doporučujeme

Prezidentská kancelář zaslala na ministerstvo zdravotnictví žádost o udělení výjimky, kterou ale ministerstvo obratem podstoupilo Hygienické stanici hlavního města Prahy, aby vše posoudila. „Stanovisko jsme s ohledem na usnesení vlády České republiky ze dne 12. 10. 2020, číslo 1021, (uveřejněné ve Sbírce zákonů pod číslem 407 – pozn. red.) odeslali v odpoledních hodinách na ministerstvo zdravotnictví,“ tvrdí pro EuroZprávy.cz ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová a dodává, že obsah stanoviska nemůže sdělit, ani nikterak komentovat.

Expertka na hygienu neprozradila, zda by jako odbornice ceremoniál doporučila anebo jej zamítla. „Musíme vycházet z usnesení vlády, které je jednoznačné, a to, že obsahuje některé výjimky, a my musíme hodnotit situaci pouze v kontextu zmíněného usnesení,“ odpověděla. Z její rétoriky lze vycítit, že stanovisko je kladné.

EuroZprávy.cz položily doktorce Jágrové dotaz, zda by redakce mohla 28. října uctít vznik státu s větším počtem hostů a doufat, že jí může být udělena výjimka. A to v době, kdy platí zákaz hromadných akcí konaných v počtu vyšším než 6 osob ve vnitřních prostorech staveb. „Museli byste naplnit kritérium, že se jedná o zasedání ústavního orgánu, orgánu veřejné moci, soudu či jiných veřejnoprávních osob anebo osob zřízených zákonem,“ vypočítává Jágrová.

Doktorka se vyjádřila i k postoji bývalé hlavy státu Václava Klause, který prostřednictvím webu svého institutu napsal, že když nejsme ve válce, tak radikální plošné restrikce odmítá. Pobouřil tím řadu lékařů. „Souhlasím s tím, co napsal pan doktor Boris Šťastný, že pan exprezident Klaus není zcela dobře informován o tom, z jakých důvodů se současná opatření nastavují,“ konstatuje Jágrová, která tak naprosto souzní s Borisem Šťastným, někdejším Klausovým poradcem a bývalým poslancem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žalobci žádali trest za příspěvek o prezidentovi, u NS neuspěli

09.03.2021 09:56 Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání žalobců, kteří trvali na potrestání bývalého radního Jesenice u…

Havlíček: Vláda schválila dva nové kompenzační programy

08.03.2021 21:50 Aktualizováno Vláda dnes chválila dva nové kompenzační programy. První se bude týkat příspěvku 500 korun na…

Babiš odletí ve středu na návštěvu Izraele, Petříček příští týden navštíví…

08.03.2021 20:41 Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odpoledne poletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde bude…

Pracovníci sociálních služeb dostanou odměnu 15.000 až 50.000 korun,…

08.03.2021 18:36 Pracovníci v sociálních službách dostanou za svou práci od podzimu v dalších vlnách epidemie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama