Stupidní bezohlednost, nesouhlas lze vyjádřit jinak. Politici nemají pro demonstraci pochopení

V centru hlavního města se má dnes protestovat proti současným opatřením. Ačkoliv na to občané mají i v době nouzového stavu právo, někteří politici pro tuto iniciativu nemají pochopení. Třeba někdejší ministr financí Miroslav Kalousek hovoří o stupiditě.

Miroslav Kalousek
doporučujeme

Od dnešních 14 hodin se na pražském Staroměstském náměstí má konat demonstrace proti opatřením proti šíření koronaviru, na kterou se chystají i radikální fanoušci některých sportovních klubů, tzv. ultras. Informace neunikla ani některým politikům.

Premiér Andrej Babiš (ANO) na sociální síti sdílel vyjádření policejního prezidenta Jana Švejdara, který připomněl, že se protest koná v době, kdy Česko stojí na hranici zdravotnických kapacit a policejní sbor denně přichází o 250 až 300 policistů, kteří onemocní nebo končí v karanténě.

„Že si toto vše organizátoři a účastníci protestu neuvědomují, mě mrzí. Že tím dojde k ohrožení života a zdraví mnoha dalších lidí, mě děsí,“ uvedl Švejdar.

Konání demonstrace odsoudil také Miroslav Kalousek. „Jsem ten poslední, kdo by komukoliv chtěl bránit v jeho ústavních právech, tedy i právu shromažďovacím. To mi ale nebrání vyjádřit svůj názor, že zítřejší demonstrace je stupidní bezohlednost,“ napsal předseda poslaneckého klubu TOP 09 na Twitteru.

„Máme svobodu slova i shromažďování, nicméně zítřejší demonstrace ultras v době pandemie covidu je jen výkřikem sobecké sebestřednosti. Nesouhlas s konáním vlády lze v době, kdy stoupá počet nemocných a mrtvých, vyjádřit i jinou formou,“ konstatoval končící předseda komunistů Vojtěch Filip ve vyjádření, které mají EuroZprávy.cz k dispozici.

Obdobná demonstrace se již včera konala na Slovensku. Několik stovek fotbalových fanoušků a příznivců krajní pravice se sešlo před úřadem vlády v Bratislavě. Policisté proti radikálům, kteří na ně házeli kameny a láhve, použili slzný plyn a vodní dělo, informoval deník SME. Podle deníku se ve slovenské metropoli sešlo přibližně 400 až 500 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prodloužené ošetřovné má být 70 procent, schválila Sněmovna

21.10.2020 18:53 Aktualizováno Ošetřovné bude stát vyplácet zřejmě po celou dobu uzavření škol kvůli epidemii nového koronaviru…

Odklad EET zřejmě bude prodloužen do konce roku 2022

21.10.2020 18:42 Aktualizováno Odklad elektronické evidence tržeb zřejmě bude prodloužen o dva roky, tedy do konce roku 2022.…

Bude prodloužen nouzový stav? Vláda rozhodne 30. října

21.10.2020 17:12 Aktualizováno V pátek 30. října se vláda rozhodne, zda požádá Poslaneckou sněmovnu o možnost prodloužit nouzový…

Česko požádalo svět o pomoc s epidemií, přijede 28 lékařů z Národní gardy…

21.10.2020 17:08 Aktualizováno Příští týden dorazí do Česka pomoct s epidemií koronaviru tým 28 lékařů z Národní gardy v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama