Stupidní bezohlednost, nesouhlas lze vyjádřit jinak. Politici nemají pro demonstraci pochopení

V centru hlavního města se má dnes protestovat proti současným opatřením. Ačkoliv na to občané mají i v době nouzového stavu právo, někteří politici pro tuto iniciativu nemají pochopení. Třeba někdejší ministr financí Miroslav Kalousek hovoří o stupiditě.

Miroslav Kalousek
doporučujeme

Od dnešních 14 hodin se na pražském Staroměstském náměstí má konat demonstrace proti opatřením proti šíření koronaviru, na kterou se chystají i radikální fanoušci některých sportovních klubů, tzv. ultras. Informace neunikla ani některým politikům.

Premiér Andrej Babiš (ANO) na sociální síti sdílel vyjádření policejního prezidenta Jana Švejdara, který připomněl, že se protest koná v době, kdy Česko stojí na hranici zdravotnických kapacit a policejní sbor denně přichází o 250 až 300 policistů, kteří onemocní nebo končí v karanténě.

„Že si toto vše organizátoři a účastníci protestu neuvědomují, mě mrzí. Že tím dojde k ohrožení života a zdraví mnoha dalších lidí, mě děsí,“ uvedl Švejdar.

Konání demonstrace odsoudil také Miroslav Kalousek. „Jsem ten poslední, kdo by komukoliv chtěl bránit v jeho ústavních právech, tedy i právu shromažďovacím. To mi ale nebrání vyjádřit svůj názor, že zítřejší demonstrace je stupidní bezohlednost,“ napsal předseda poslaneckého klubu TOP 09 na Twitteru.

„Máme svobodu slova i shromažďování, nicméně zítřejší demonstrace ultras v době pandemie covidu je jen výkřikem sobecké sebestřednosti. Nesouhlas s konáním vlády lze v době, kdy stoupá počet nemocných a mrtvých, vyjádřit i jinou formou,“ konstatoval končící předseda komunistů Vojtěch Filip ve vyjádření, které mají EuroZprávy.cz k dispozici.

Obdobná demonstrace se již včera konala na Slovensku. Několik stovek fotbalových fanoušků a příznivců krajní pravice se sešlo před úřadem vlády v Bratislavě. Policisté proti radikálům, kteří na ně házeli kameny a láhve, použili slzný plyn a vodní dělo, informoval deník SME. Podle deníku se ve slovenské metropoli sešlo přibližně 400 až 500 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Europoslanec pomáhá v první linii, krmí i myje pacienty. Se smrtí se…

29.10.2020 22:05 Aktualizováno Odložil perfektně střižené sako a vkusnou košili s kravatou a navlékl se do ochranného obleku, aby…

KOMENTÁŘ: Po vyjukaném Vojtěchovi, rozkazovačném plukovníkovi přichází…

29.10.2020 22:03 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Vzbuzuje naději i důvěru. Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný by do resortu, který se…

Ministryně Dostálová je v karanténě, může za to nákaza v rodině

29.10.2020 21:08 Ministryni pro místní rozvoj Kláře Dostálové (za ANO) byla kvůli pozitivnímu testu na koronavirus v…

Senát podle očekávání potvrdil odklad EET až do roku 2022

29.10.2020 18:58 Senát podle očekávání schválil prodloužení odkladu elektronické evidence tržeb (EET) do roku 2022.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama