TOP 09 plánuje nabízet řešení místo úplatků

U truhly a pytlů plných pětitisícových bankovek s portrétem ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) na místě Tomáše Garrigua Masaryka zahájila dnes závěrečnou kampaň před říjnovými krajskými a senátními volbami opoziční TOP 09. Strana na propagačních materiálech vybízí občany, aby se nenechali vládou uplatit vlastními penězi a nabízí "řešení místo úplatků". Předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová dnes řekla, že strana nabízí kandidáty, kteří na billboardech nemusí lhát a mluví za ně výsledky.

Sněm TOP 09 (25.11.2017).
doporučujeme

Kabinet ANO a ČSSD začátkem září schválil návrh, podle kterého starobní důchodci i lidé s invalidní či pozůstalostní penzí dostanou v prosinci příspěvek 5000 korun. Zákon ještě musí projednat Parlament a podepsat prezident. "Naše politika není postavena na úplatcích, ale na rozumném hospodaření. Ten, kdo sáhne k uplácení, to nikdy nedělá pro druhého, ale s cílem získat prospěch pro sebe," uvedla Adamová. Odmítla "tupé" uplácení lidí jejich vlastními penězi.

Adamová řekla, že řadu řešení v době koronavirové krize nabídla jako první TOP 09, vláda je poté prosadila, ale kvůli ješitnosti zásluhu opoziční strany nezmiňuje. "TOP 09 i nyní přichází s kompetencí a návrhy, jak situaci (kolem koronaviru) řešit a dostat pod kontrolu," uvedla. Nepřímo kritizovala to, jak s opatřeními a statistikami kolem covidu-19 pracuje premiér Andrej Babiš (ANO). "Chceme, ať místo chaosu vládne plán. Místo povýšenosti pokora. A ať se místo lhaní, jak je vše v pořádku, podíváme pravdě a číslům do očí," řekla Adamová.

Lidé by si podle ní měli sami vyhodnotit, jak se chovali představitelé jejich krajů v posledních letech. "Zda nabízeli papalášství, nebo kompetenci, musí lhát a přikrášlovat na billboardech skutečnost, nebo za ně mluví výsledky?" dodala šéfka TOP 09. Nejvíce strana v této souvislosti kritizovala chování a výsledky středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO).

Místopředseda Senátu Jiří Růžička (za TOP 09) zdůraznil, že horní komora Parlamentu je nejdemokratičtější a nejsvobodnější institucí v Česku. "Je důležité, aby takovou zůstala i nadále," řekl. Vyzdvihl, že TOP 09 se v řadě obvodů domluvila na společních kandidátech s dalšími stranami jako ODS, KDU-ČSL, STAN a regionálními uskupeními, a zástupci těchto stran tak nebudou bojovat proti sobě.

TOP 09 počítá ze stran zastoupených v Poslanecké sněmovně s nejskromnějším rozpočtem kampaně. Dohromady hodlá za propagaci vydat asi 7,5 milionu korun. Další peníze připojí kandidáti a krajské organizace.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš: Nenošením roušek nedemonstrujete proti vládě, ale ohrožujete blízké…

21.09.2020 20:28 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ve večerním zhruba devítiminutovém televizním projevu k občanům…

Prezident Zeman přijme vicepremiéra Hamáčka

21.09.2020 19:43 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman v úterý na pravidelné schůzce přijme vicepremiéra a ministra vnitra Jana…

Zeman jmenoval Prymulu ministrem zdravotnictví, ten chce "dramaticky…

21.09.2020 16:49 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes odvolal z funkce ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Na jeho místo…

Babiš čeká od Prymuly krizové řízení a dohled nad opatřeními. Stane…

21.09.2020 14:57 Premiér Andrej Babiš (ANO) očekává od nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly, že převezme v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama