Úředník ústeckého magistrátu jde do vězení

Dlouholetý vysoký úředník ústeckého magistrátu Vlastimil Hudeček jde do vězení. V souvislosti s vytunelováním Metropolitního spořitelního družstva za mřížemi za úvěrový podvod stráví šest let a zaplatit musí pokutu 500.000 korun. Rozsudek je pravomocný. Informoval o tom dnes server Aktuálně.cz. Stavební odbor na ústeckém magistrátu vedl od roku 1997 do konce letošního srpna.

Věznice
doporučujeme

Hudeček měl vedle svého povolání na radnici soukromou praxi, působil jako znalec pro oceňování nemovitostí. "V desítkách případů podnikatelům nadhodnotil cenu jejich pozemků, aby dosáhli na úvěry od Metropolitního spořitelního družstva. Nepravdivými posudky pomohl připravit záložnu o desítky milionů korun," uvedl server s tím, že Hudeček se bude zpovídat z dalších sedmnácti obžalob. Metropolitní spořitelní družstvo zkrachovalo v roce 2013.

O odvolání Hudečka se opozice snažila na základě série pochybení a kvůli střetu zájmů bezúspěšně několik let. Od září platí reorganizace magistrátu, Hudečkův odbor se spojil s dalším a vznikl odbor územního plánování a stavebního řádu. Kvůli tomu přišel o místo. Mluvčí magistrátu Romana Macová serveru řekla, že Hudeček již není zaměstnancem magistrátu.

V souvislosti s vytunelováním Metropolitního spořitelního družstva poslal soud loni v listopadu nepravomocně do vězení manažery záložny Petra Jánského, Daniela Turečka a Jana Zavřela. Za vyvedení peněz z družstva - většinu za úvěrové podvody a za praní špinavých peněz - uznal vinnými dalších 16 lidí. Shodl se s obžalobou v tom, že skupina způsobila škodu přesahující 1,2 miliardy korun.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš nebude požadovat Hniličkův odchod z čela sportovní agentury

26.01.2021 18:14 Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) nebude požadovat odchod Milana Hniličky z čela Národní sportovní…

Hnilička se omluvil a složil poslanecký mandát, v čele NSA zatím zůstává

26.01.2021 16:21 Aktualizováno Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička (ANO) složil kvůli porušení protiepidemických…

Husákovo odvolání je správné rozhodnutí, míní ministr Hamáček

26.01.2021 16:05 Aktualizováno Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) považuje odvolání Vladislava Husáka z postu…

Sněmovna podpořila novelu proti nekalým prodejcům energií

26.01.2021 15:57 Spotřebitelé by se měli dočkat lepší ochrany na trhu s energiemi. Přinést ji má vládní novela…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama