Václav Klaus ml. přestřelil? Kvůli pikantní historce ze Sněmovny to vře

Šéf Trikolory Václav Klaus mladší se na sociálních sítích pikantní historkou ze zákulisí Poslanecké sněmovny, Háček je ale v tom, že se nestala tak, jak ji popsal. Místo omluvy ale Klaus dál čeřil vodu.

Přidejte svůj názor 73 komentářů

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Poslanec Václav Klaus mladší se naštval kvůli tomu, že mezi některými novináři a politiky existují až příliš přátelské vztahy. „Ústav nezávislé žurnalistiky (pobočný závod - Parlament): Jdu ze sálu sněmovny ven (na záchod) a ve foyer novinářka Deníku N na předsedu Bartoše: 'Ahoj, cos potřeboval?',“ popsal Klaus, čeho byl svědkem.

„Co pirát potřeboval nevím, protože jsem směřoval viz výše. A takhle my si tu žijeme,“ dodal Klaus.

Proti jeho slovům se ovšem zmíněný deník ostře ohradil. „Deník N odmítá tvrzení poslance Václav Klaus ml., který na svém profilu napsal, že redaktorka Deníku N v Poslanecké sněmovně familiérně komunikovala s předsedou Pirátské strany Ivanem Bartošem. Ve Sněmovně dnes žádná z našich redaktorek nebyla a žádná si s předsedou Bartošem netyká. Klausovo tvrzení popřel i Bartoš¨,“ uvedli zástupci deníku na facebooku.

Václav Klaus mladší sice svůj status mezitím smazal, předtím ale příspěvek vidělo velké množství uživatelů a získal i stovky lajků, komentářů a sdílení. „Proto pana poslance vyzýváme, aby se za své lživé tvrzení veřejně omluvil,“ žádá Deník N.

Klaus sice následně chybu uznal, omluvit se ale odmítl. „Spletl jsem si redaktorky dvou plátků (jeden za 18, druhý bez dvou za 20) - tak jsem odpolední status smazal, protože jinak by měly jisté kruhy druhé vánoce, že je na FB nepřesnost. Deníku N se omluvím za nepřesnost (nebylo to schválně), až se oni omluví za dosud všechny jejich publikované články o Trikolóře,“ vzkázal novinářům.

Za svoje chování nicméně Klaus sklidil ostrou kritiku. Na jeho příspěvek zareagoval například právník a bývalý poradce prezidenta Václava Klause Pavel Hasenkopf. „Tak já bych se nejdřív omluvil za evidentní pochybení a až PAK bych "vyjádřil naději", že i oni se omluví mně...“ vzkázal Klausovi mladšímu.

„Vy se nebudete omlouvat za to, že jste, byť zřejmě neúmyslně, lhal dokud se vám Deník N neomluví za co? Lhali o vás? Dokázal jste jim to stejně, jako oni to dokázali vám? Pokud ano, tak o co šlo. Pokud ne, chováte se jak nevychované rozmazlené ukňourané dítě dupající nožičkou. Tohle, že mají být konzervativní hodnoty? Co taková čest? Jedna z hodnot nejtradičnějších a nejkonzervativnějších, říká vám to něco? Co jsou vlastně ty vaše konzervativní tradiční hodnoty? Rodina to není, čest to není, slušnost to není, gentlemanství to není... co to je?“ diví se Klausovu postoji novinář a cestovatel Dan Přibáň.

Další diskutující nicméně přiznávají, že je Klausovo chování vlastně nepřekvapuje. „Myslím, že od Vás nikdo ani nečeká, že byste se omluvil, když jste přistižen při lži,“ rýpnula si jedna z Češek. „Omluvím se až se omluví? Nechodíte na nedělní oběd k Zemanovi? To jsem si myslel, že jste větší frajer. Když udělám chybu omluvím se, nepřipadá mi to těžké,“ přisadil si další.

Loading...
Vstupte do diskuze (73)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš chce pozvat do Prahy ukrajinského prezidenta Zelenského a Hončaruka

18.11.2019 20:59 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra…

Kecy, lži! Dohra oslav 17. listopadu, Babišův projev rozpoutal bouři

18.11.2019 19:50 Aktualizováno Projev premiéra Andreje Babiše k výročí 17. listopadu rozdělil Česko. Zatímco část lidí si váží…

Stát má další problém. Lidí s prověrkou je zbytečně moc

18.11.2019 19:01 Na ministerstvech a úřadech bylo loni o necelých 200 držitelů prověrky na nakládání s utajovanými…

Podle Válkové mají za obsah internetu odpovídat provozovatelé

18.11.2019 18:37 Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) míní, že je zapotřebí legislativně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama