Vojtěchova rezignace? ANO chce odvést pozornost od korupční kauzy, říká pro EZ Richterová

Netají se se svým názorem. Místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová se domnívá, že za odstoupením bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) se může ukrývat zastírací manévr, aby se odvedla pozornost od kauzy Stoka. V údajném korupčním skandálu týkajícím se radnice Brno-střed je obžalován i někdejší politik za hnutí ANO. „Zmíněné téma by mohlo být námětem redakčních porad během celého dne a za normálních okolností by dostalo v médiích velký prostor,“ říká pro EuroZprávy.cz Olga Richterová.

Olga Richterová (Piráti)
doporučujeme

Dostává se pod tlak. Hnutí ANO neprožívá idylické období a místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová si je toho vědoma. Kromě kauzy Stoka vládní hnutí trápí podle posledních předvolebních průzkumů i pokles preferencí. „Procenta jim padají dolů, a tak Vojtěchovo odstoupení chápeme tak, že se před krajskými volbami hodí ukázat na někoho jako na obětního beránka, protože situace s koronavirem se nevyvíjí dobře,“ konstatuje pro EuroZprávy poslankyně, která je členkou Výboru pro zdravotnictví.

Rodačka z Českých Budějovic považuje za klíčové, aby se premiér Andrej Babiš v souvislosti s koronavirovou pandemií začal řídit predikcemi, jak se situace bude vyvíjet. „Za nejdůležitější považuji, aby se změnilo chování předsedy vlády,“ apeluje Richterová a připomíná, že bohužel to byl ministerský předseda, který promarnil celé léto. „ S odborným týmem měli několik měsíců , konkrétně červen, červenec a srpen, na přípravu druhé vlny, která byla velmi pravděpodobná a reálná. A v pátek v televizi naznačí, že kdyby byl býval věděl, že nastane, pak by se připravil lépe, což je v jeho postavení absurdní,“ obouvá se do ministerského předsedy.

Místopředsedkyně Pirátů, stejně jako její straničtí kolegové, kritizuje načasování okamžiku, kdy bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil, že odstupuje z postu šéfa resortu. „Načasování jeho rezignace je šílené. Odstoupí v okamžiku velké krize a v momentě, kdy je potřeba doplnit personální kapacity pro testování a trasování,“ říká místopředsedkyně Podvýboru pro sociálně zdravotní pomezí a připomíná, že testování a trasování bude patrně probíhat v součinnosti za pomoci armády a možná i policie.

Vládu vyzývá, aby v nynější složité situaci táhla za jeden provaz. „Je potřeba dohodnout se v rámci všech ministrů na dalších opatřeních, aby se nezavřela ekonomika, což si za Piráty vůbec nepřejeme.“ Podle Richterové bude ale zapotřebí omezit společenský kontakt. „A zvládnout ochranu obyvatelů, kteří jsou k infekci náchylnější. Přepřahat koně, jak se říká, v této době, nepůsobí vůbec rozumně,“ je přesvědčena pirátská politička.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu, daňové sazby mají být 15 a 23 procent

26.10.2020 18:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho…

Firmy bojují o přežití. Vláda prodloužila program Antivirus B do konce roku

26.10.2020 17:24 Aktualizováno Vláda prodloužila do konce roku vyplácení příspěvků na náhrady mezd z programu Antivirus firmám,…

Babiš navrhl další uvolnění pravidel pro sestavování rozpočtů

26.10.2020 17:15 Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl společně se záměrem zrušit superhrubou mzdu i další rozvolnění…

Piráti vyzvali vládu, aby umožnila Polkám interrupce v Česku

26.10.2020 17:07 Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama