Vznikne šik proti Babišovi? STAN jedná o "koalici" stran před volbami 2021

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) chce do listopadu představit vizi pro postup v parlamentních volbách v roce 2021. Jedná o společném volebním projektu s dalšími politickými stranami. V dnešním komentáři pro média to uvedl předseda STAN Vít Rakušan. Reagoval tak na výzvy organizátorů demonstrací proti současné vládě. Spolek Milion chvilek dlouhodobě vyzývá opoziční strany ke spolupráci.

Vít Rakušan
doporučujeme

"Zcela souladu s výzvou spolku Milion chvilek pro demokracii hodláme do roka a do dne, tedy do letošního listopadu, přijít s vizí pro postup v parlamentních volbách 2021," uvedl Rakušan. Cílem hnutí je podle něj postavit volební projekt, který se nerozpadne pod tlakem průzkumů, strachu z volebního výsledku, ale ani uspěchaností.

O vytvoření předvolebního bloku demokratických stran Rakušan hovořil už loni v létě. Uvedl tehdy, že by mělo smysl, kdyby se spojily alespoň čtyři subjekty. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek tehdy poznamenal, že před minulými parlamentními volbami v roce 2017 jeho strana vyzvala k podobnému kroku.

Předseda ODS Petr Fiala loni ČTK sdělil, že jeho strana chce jednat o spolupráci se stranami, které patří do konzervativně liberálního proudu. Šéf Pirátů Ivan Bartoš se ke kooperaci před volbami stavěl zdrženlivě, větší smysl viděl v povolebním vyjednávání. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka v lednu několikrát zmínil, že spolupráci brání legislativní a technické překážky.

Předseda Milionu chvilek Mikuláš Minář na úterní demonstraci v Praze zdůraznil, že opoziční strany musí ukázat, že mohou přinést pozitivní změnu a může se s nimi počítat. Ze strany opozice to ale podle něj zatím není "žádná sláva".

Minář varoval před tím, že pokud se nic nezmění, sněmovní volby dopadnou podobně jako před třemi lety. V nich jasně zvítězilo hnutí ANO.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Televize neměla komentář mimo záznam vysílat, rétorika Maláčové mě…

20.10.2020 22:21 Aktualizováno Výhrady má k oběma stranám. Lenka Vochocová z Katedry mediálních studií Fakulty sociálních věd…

Zákon o evidenci skutečných majitelů je blíž ke schválení

20.10.2020 21:54 Sněmovna posunula do závěrečného kola schvalování zákon o evidenci skutečných majitelů, který chce…

5000 korun pro důchodce: Jak to vypadá s jednorázovým příspěvkem?

20.10.2020 21:05 Návrh na poskytnutí jednorázového příspěvku 5000 korun všem důchodcům je ve Sněmovně před…

Poslanci podpořili přijatá opatření proti epidemii koronaviru, vyzvali k…

20.10.2020 19:40 Sněmovna podpořila dosud přijatá opatření proti epidemii koronaviru a vyzvala k jejich dodržování.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama