Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku resortu

Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může zdát podivná, jeden z předchůdců v čele resortu Vítězslav Jandák z toho obavy nemá. Naznačil však, že by ministerstvo mohlo zaniknout.

Přidejte svůj názor 59 komentářů

Lubomír Zaorálek /ČSSD/
doporučujeme

Poté, co padla možnost, že se ministrem kultury stane Michal Šmarda, nejspíš řadu lidí překvapilo, že novým nominantem ČSSD na uvolněný post se stal Lubomír Zaorálek, kterého mají občané zafixovaného jako člověka, který se orientoval především na zahraniční politiku. Dlouholetý místopředseda strany však zkušenosti s kulturou má.

Po ukončení studia na Filozofické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně (dnešní Masarykova univerzita) totiž pracoval v Československé televizi Ostrava jako dramaturg, podílel se např. na seriálu Velké sedlo, v němž shodou okolností hrál jeho stranický kolega a předchůdce na ministerstvu kultury Vítězslav Jandák.

img-responsive

Vítězslav Jandák /ČSSD/ | foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Jandák v rozhovoru pro Blesk Zprávy vyjádřil názor, že Zaorálek bude lepším ministrem kultury, než zahraničí. Zavzpomínal přitom i na spolupráci na natáčení seriálu. „Věděl jsem o něm, že je to velký šéf a že se ho trošku bojí, ale nestýkali jsme se tolik,“ řekl serveru.

„Dneska už se ho nikdo bát nebude. V této zemi si už neváží nikdo nikoho, v tomhle liberálním chaosu je to už v podstatě jedno,“ tvrdí Jandák, podle kterého by ministerstvo kultury mohlo klidně zaniknout.

„Je to ministerstvo, když to řeknu na plný pecky, úplně zbytečné. Tím se neměří kultura národa,“ vysvětlil svůj postoj. „Kultura je kumšt a umění není o ministerstvu. Ministr tam není od toho, aby říkal umělcům, co mají dělat. Já moc nemám rád úřady, víte, a přijde mi, že na to, jak jsme malá země, máme moc úřadů a ministerstev,“ dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (59)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

16.09.2019 22:24 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Prezident Václav Klaus ml.? Kontroverzní poslanec promluvil o tom, co…

16.09.2019 22:23 Aktualizováno Václav Klaus mladší má velké politické ambice. Netají se tím, že by se rád stal premiérem a dokonce…

Valorizace důchodů o 900 korun? Seniorům stejně v kapse moc nezůstane,…

16.09.2019 22:21 Aktualizováno Důchodci od roku 2020 dostanou k důchodu průměrně 900 korun navíc. Tím by ale zvyšování důchodů…

Wagnerová vystoupila v ČT. Vyzvala lidi, aby vyšli do ulic

16.09.2019 22:21 Aktualizováno Okolnostmi zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo se zabýval nedělní pořad ČT Otázky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama