Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku resortu

Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může zdát podivná, jeden z předchůdců v čele resortu Vítězslav Jandák z toho obavy nemá. Naznačil však, že by ministerstvo mohlo zaniknout.

Přidejte svůj názor 59 komentářů

Lubomír Zaorálek /ČSSD/
doporučujeme

Poté, co padla možnost, že se ministrem kultury stane Michal Šmarda, nejspíš řadu lidí překvapilo, že novým nominantem ČSSD na uvolněný post se stal Lubomír Zaorálek, kterého mají občané zafixovaného jako člověka, který se orientoval především na zahraniční politiku. Dlouholetý místopředseda strany však zkušenosti s kulturou má.

Po ukončení studia na Filozofické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně (dnešní Masarykova univerzita) totiž pracoval v Československé televizi Ostrava jako dramaturg, podílel se např. na seriálu Velké sedlo, v němž shodou okolností hrál jeho stranický kolega a předchůdce na ministerstvu kultury Vítězslav Jandák.

img-responsive

Vítězslav Jandák /ČSSD/ | foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Jandák v rozhovoru pro Blesk Zprávy vyjádřil názor, že Zaorálek bude lepším ministrem kultury, než zahraničí. Zavzpomínal přitom i na spolupráci na natáčení seriálu. „Věděl jsem o něm, že je to velký šéf a že se ho trošku bojí, ale nestýkali jsme se tolik,“ řekl serveru.

„Dneska už se ho nikdo bát nebude. V této zemi si už neváží nikdo nikoho, v tomhle liberálním chaosu je to už v podstatě jedno,“ tvrdí Jandák, podle kterého by ministerstvo kultury mohlo klidně zaniknout.

„Je to ministerstvo, když to řeknu na plný pecky, úplně zbytečné. Tím se neměří kultura národa,“ vysvětlil svůj postoj. „Kultura je kumšt a umění není o ministerstvu. Ministr tam není od toho, aby říkal umělcům, co mají dělat. Já moc nemám rád úřady, víte, a přijde mi, že na to, jak jsme malá země, máme moc úřadů a ministerstev,“ dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (59)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kyberútok na českou diplomacii se stále vyšetřuje. Podezření padá na Rusy

19.09.2019 16:36 Okolnosti červnového kybernetického útoku na ministerstvo zahraničí se stále vyšetřují. Po dnešním…

Soudy v Česku se táhnou roky. Tak si za ně Češi připlatí

19.09.2019 16:27 Ministerstvo spravedlnosti navrhuje změnu zákona, která umožní navýšení soudních poplatků. Důvodem…

Nenávistné výroky vůči gayům, Romům a Židům. Staník je vinen, soud…

19.09.2019 16:22 Odvolací pražský městský soud dnes potvrdil bývalému tajemníkovi SPD Jaroslavu Staníkovi roční…

Nekompetentní despota. Politici se zase hádají, slovo si vzal Staněk a…

19.09.2019 15:04 Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se v interview pro ČT 24 vyjádřil k Olomouckému projektu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama