Zásah na ministerstvu práce: Maláčová poskytuje policii součinnost, řekl Hamáček

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) je na ministerstvu a poskytuje policii součinnost. Novinářům to řekl před odjezdem vlády na pracovní oběd s prezidentem Milošem Zemanem vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Maláčová se členy kabinetu neodjela, není jasné, zda se k nim v Lánech později připojí.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Jana Maláčová (ČSSD)
doporučujeme

Policie obvinila dva lidi v souvislosti se zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva. Na webu to oznámil žalobce Zdeněk Matula z Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Obvinění souvisí s dnešním zásahem na ministerstvu, o kterém informoval server Lidovky.cz. Podle webu policie zadržela náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Policisté také požádali společnost OKsystem o podklady k nabídce k soutěži MPSV, která se vyhodnocuje.

"Já mám informace pouze z médií. Pokud vím, tak paní ministryně je na ministerstvu a poskytuje policii součinnost. Jedinou informaci mám z ohlášení tiskového mluvčího Vrchního státního zastupitelství, takže asi je třeba počkat na to, až bude jasnější, co se vlastně stalo," řekl Hamáček.

Baláče považuje za člověka, který se v oblasti informačních systémů orientuje. "Samozřejmě problematika informačních systémů na ministerstvu práce je složitá. V lednu jsem požádal vládního zmocněnce (pro IT a digitalizaci Vladimíra) Dzurillu a hlavního architekta ministerstva vnitra pro e-government, aby spolupracovali s ministerstvem práce, aby se situace vyřešila, protože ta je tam dlouhodobě problematická," dodal Hamáček.

"Pokud je tam nějaká korupce, tak to je velice špatně," řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Zopakoval, že ohledně IT systémů na MPSV Maláčové napsal asi deset dopisů.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

FN Brno přijme pacienty s covid-19 z Francie, oznámil Babiš. Ambasáda…

05.04.2020 17:30 Fakultní nemocnice Brno by měla v nejbližších dnech přijmout šest nemocných s koronavirem z Francie…

Vláda varuje před rychlým rušením omezení proti šíření koronaviru

05.04.2020 16:04 Vláda varuje před rychlým rušením omezení, která vyhlásila ve snaze omezit šíření nového koronaviru…

Zeman na schůzce v Lánech zakázal oběd, jedlo se podle něj pod rouškami

05.04.2020 15:56 Členové prezidentova expertního týmu si mohli občerstvení na sobotní schůzce podstrkovat pod roušku…

Povinné roušky? USA by si měly vzít příklad z Česka, soudí bývalý diplomat

05.04.2020 15:09 Zatímco Spojenými státy v posledních dnech hýbe debata o přínosech a nevýhodách plošného nošení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy