Zdechovský bude kandidovat na šéfa lidovců. Chce přilákat i homosexuály

Europoslanec Tomáš Zdechovský bude kandidovat na lednovém mimořádném sjezdu na funkci předsedy KDU-ČSL. Zdechovský to dnes řekl DeníkuN. Pokud by ve volbě uspěl, je připraven vzdát se mandátu v Evropském parlamentu a vést stranu do sněmovních voleb.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Tomáš Zdechovský
doporučujeme

Dosavadní předseda strany Marek Výborný se rozhodl skončit kvůli rodinným důvodům, v září mu náhle zemřela manželka.

Lidovcům chce Zdechovský nabídnout konzervativnější pohled soustředěný na ekonomiku, transparentnost a budování značky. "Nekandiduji proti nikomu, ale kandiduji proto, že tu byl zájem ohledně toho, aby se do vedení strany dostaly i jiné tváře. Je třeba rozptýlit to, že v KDU-ČSL existují jen dvě jména, která by to mohla dělat. Dialog je potřeba vést šířeji," řekl Zdechovský.

Stranu by chtěl otevřít lidem, kteří KDU-ČSL běžně nevolí. "Řada lidí si myslí, že nás nevolí homosexuálové. Musím vám říct, že jsem ve svém volebním týmu řadu gayů měl. U některých lidí jsem to ani nevěděl, ale oni jsou konzervativní a podporují nás," uvedl.

Čtyřicetiletý rodák z Havlíčkova Brodu Zdechovský je europoslancem od července 2014. Vystudoval vědu o sociální komunikaci v Římě na Papežské salesiánské univerzitě, studoval také na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Působil také jako mediální poradce na několika ministerstvech. Členem KDU-ČSL je od roku 2006.

O místo předsedy KDU-ČSL by se mohli podle spekulací médií ucházet bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka či předseda poslaneckého klubu lidovců Jan Bartošek. Oba na post kandidovali i letos v březnu. Zdechovský zmínil, že ve straně se hovoří i o nynější první místopředsedkyni Šárce Jelínkové nebo europoslankyni Michaele Šojdrové.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi jsou nechápaví? Z hnutí ANO přišla nálož kvůli Babišovi

05.12.2019 21:55 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš je opět trestně stíhán v kauze Čapí hnízdo. Odstoupit ale nehodlá, a důvod k…

Babišův střet zájmů: Co stojí v auditu Evropské komise a co bude dál?

05.12.2019 21:28 Aktualizováno Audit Evropské komise potvrdil, že premiér Andrej Babiš (ANO) porušil české i evropské předpisy o…

Abolice nebude. Zeman potvrdil, že kauza Čapí hnízdo poběží dál

05.12.2019 20:48 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman neudělí premiérovi Andreji Babišovi (ANO) abolici poté, co nejvyšší státní…

V úterý na Václavském náměstí. Milion chvilek oznámil místo další…

05.12.2019 20:15 Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama