Zemřel bývalý senátor ODS Vladimír Oplt, bylo mu 83 let

V úterý zemřel ve věku 83 let politik a lesní inženýr Vladimír Oplt (ODS), který byl v letech 1996 až 2000 senátorem za Vsetínsko. ČTK dnes zprávu o jeho úmrtí potvrdil člen regionální rady ODS ve Zlínském kraji a krajský radní Zbyněk Fojtíček.

senát
doporučujeme

"Je nám to nesmírně líto, ale je to bohužel tak," uvedl Fojtíček.

Oplt se narodil v červenci 1937 v Kladně. Po maturitě na Střední lesnické škole v Hranicích vystudoval lesnickou fakultu na vysoké škole zemědělské v Brně. V roce 1961 nastoupil jako projektant do nově vznikajícího podniku Severomoravské státní lesy Krnov.

Po sametové revoluci se Oplt na popud Občanského fóra stal ředitelem lesního závodu v Rožnově pod Radhoštěm a o rok později ředitelem Severomoravských státních lesů v Krnově. Později byl ředitelem oblastního inspektorátu Lesů České republiky, působil rovněž v agrární komoře. Před členstvím v ODS se kdysi angažoval i v KSČ, ze které vystoupil v září 1968.

Ve volbách v roce 1996 se stal Oplt členem horní komory Parlamentu, když v obou kolech porazil Roberta Dostála z ČSSD. O čtyři roky později svůj mandát v senátních volbách obhajoval, avšak v obou kolech prohrál s tehdejším starostou Rožnova pod Radhoštěm Jaroslavem Kubínem, který kandidoval jako nezávislý. V letech 2004 až 2008 byl Oplt zastupitelem Zlínského kraje.

Vladimír Oplt žil ve Valašském Meziříčí. S manželkou, která pracovala jako dětská lékařka, měl dva syny. Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční 11. ledna ve smuteční obřadní síni valašskomeziříčského hřbitova, a to v úzkém rodinném kruhu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovu stížnost ve sporu o Ošťádalovu profesuru zamítl soud

15.01.2021 16:13 Aktualizováno Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl stížnost prezidenta Miloše Zemana proti verdiktu, podle kterého…

Operátoři o ověřovacích SMS k očkování nevěděli, tvrdí asociace

15.01.2021 11:23 Operátoři se dozvěděli o požadavku státu na SMS ověření při registraci k očkování proti nemoci…

Registrace k očkování je fiasko. Babišova vláda za půl roku neudělala…

15.01.2021 10:46 Aktualizováno Opoziční politici kritizují dnešní start registrací k očkování, ale i další záležitosti spojené s…

Babišova vláda zase selhala. Opozice kritizuje nedostatek dat o očkovaných…

14.01.2021 21:33 Aktualizováno Vláda se snaží klíčová data o koronavirové pandemii i přes výzvy opozice a expertů dlouhodobě tajit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama