Zimola byl ČSSD delší dobu "nevěrný", tvrdí Hamáček

Přechod bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly do funkce předsedy hnutí Změna 2020 podle předsedy sociální demokracie Jana Hamáčka potvrdil spekulace, že Zimola byl ČSSD delší dobu nevěrný. Hamáček ČTK napsal, že je to Zimolova volba. Plnou podporu lídrů strany má hejtmanka Ivana Stráská a její tým, uvedl Hamáček.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jan Hamáček, ministr vnitra a předseda ČSSD
doporučujeme

Dlouhodobý kritik vedení ČSSD Zimola, který byl Hamáčkovým statutárním zástupcem v čele strany od února do listopadu 2018, oznámil odchod z ČSSD po 20 letech. Stal se předsedou hnutí Změna 2020, které bude na jihu Čech kandidovat na podzim v krajských volbách a konkurovat kandidátce sociální demokracie.

Hamáček uvedl, že se tím potvrdily spekulace, že Zimola byl straně delší dobu "nevěrný". "Formálně byl předsedou jihočeské ČSSD, ale fakticky za jejími zády chystal jiný politický projekt. Je to jeho volba. Jihočeská ČSSD je pod vedením hejtmanky Ivany Stráské úspěšná v krajské koalici, výborně zvládla i koronavirovou pandemii," dodal Hamáček.

Tým pod Stráskou podle Hamáčka nepletichaří a každodenně pracuje pro jihočeské občany. "Ivana Stráská a její tým mají plnou podporu moji i vedení ČSSD," dodal Hamáček.

Místopředseda strany Michal Šmarda ČTK napsal, že se Zimolův odchod dal očekávat. "S ČSSD se rozešel již před časem. Toto je jen formální potvrzení jeho rozhodnutí," uvedl Šmarda.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Starosta Řeporyjí Novotný obviněn v další kauze, hrozí mu i vězení za…

03.07.2020 17:18 Policie obvinila starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z výtržnictví a podněcování k…

Dovolená ve Slovinsku: Češi musí mít negativní test na covid-19 a…

03.07.2020 16:52 Aktualizováno Češi se od půlnoci z dneška na sobotu budou muset při cestě do Slovinska prokazovat potvrzením o…

Moskva žalovala u OBSE. Česko prý málo bojuje proti neonacismu

03.07.2020 16:04 Moskva si postěžovala Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) na údajně nedostatečný…

Majetková přiznání letos neodevzdalo zhruba 3150 veřejných funkcionářů

03.07.2020 14:51 Aktualizováno Majetková přiznání letos ministerstvu spravedlnosti včas neodevzdalo zhruba 3150 veřejných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy