Blatný dá přesnější informace o návratu dětí do škol příští týden

Příští týden budou k dispozici přesnější informace o plánu návratu dětí do škol. Na dnešní tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Jednat o tom budou od pondělí ministerstva školství a zdravotnictví. Návrat žáků k prezenční výuce je podle Blatného pro kabinet trvale prioritou.

Jan Blatný
doporučujeme

"Od pondělí začíná jednání mezi ministerstvem školství a ministerstvem zdravotnictví o tom, aby návraty do škol byly přesně naplánovány. Takže během dalšího týdne budou k dispozici informace, které budou přesnější, a budeme společně připravovat návrat k normálnímu životu," řekl Blatný. Podmínkou ale podle něj je dále dodržovat protikoronavirová opatření.

Na středečním jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví Blatný řekl, že děti by se do škol mohly vrátit pravděpodobně ve druhé polovině dubna. Podmínkou je pravidelné testování. Podle Blatného je možné, že se bude měnit to, které ročníky škol budou otevřeny jako první. Ministerstvo školství totiž v minulých dnech uvedlo, že se posunou na později přijímací zkoušky či maturity. Podle Blatného tedy není jasné, jestli bude školství trvat na tom, aby mezi prioritními byly poslední ročníky.

Kvůli zhoršení epidemie se od 1. března zavřel i zbytek tříd, které byly do té doby otevřeny. Nyní fungují jen zařízení vyhrazená pro děti rodičů zdravotníků a některých dalších profesí. Ministerstvo zdravotnictví v minulých dnech uvedlo, že při zlepšení epidemické situace by se mohly vrátit děti do školek a do lavic by jako první mohli znovu usednout žáci prvního stupně základních škol a poslední ročníky základních a středních škol. Ministerstvo by zároveň navrhlo povinné testování ve školách jedenkrát týdně s výjimkou učitelů, kteří jsou očkovaní nebo v uplynulých 90 dnech prodělali covid-19.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žáci se budou před zkouškami povinně testovat a nosit roušky

13.04.2021 12:26 Před přijímacími zkouškami na střední školy, maturitami či závěrečnými zkouškami budou muset žáci…

Středoškoláci budou moci do škol ve skupinách po šesti od 19. dubna

12.04.2021 20:15 Aktualizováno Studenti závěrečných ročníků středních škol a středoškoláci ohrožení školním neúspěchem budou moct…

Odsouvání návratu středoškoláků do lavic se nelíbí zástupcům škol

12.04.2021 19:25 Odsunutí návratu žáků k praktické výuce podle předsedy Unie školských asociací CZESHA Jiřího…

Obnovení praktické výuky se asi oddálí

12.04.2021 14:49 Praktická výuka ve středních a vyšších odborných školách, konzervatořích a v posledních ročnících…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama