Vnitro posílí ochranu škol a veřejných míst, pošle další peníze

Ministerstvo vnitra uvolní 52 milionů korun na zlepšení ochrany škol a veřejných prostranství. Peníze budou k dispozici v rámci dotačního programu pro kraje, které je mohou využít na neinvestiční projekty. Žádosti mohou kraje podávat do 20. prosince, získané finance pak mohou přerozdělit mezi obce. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí vnitra Klára Dlubalová.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Policie ČR při zásahu na manifestaci na podporu uprchlíků, která se uskutečnila 26. června na Moravském náměstí v Brně. Kam ve stejný den svolali protest i radikálové z Dělnické mládeže. (26. června 2015)
doporučujeme

Program, který spravuje Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, je rozdělený na dvě části - ochrana zabezpečení škol a školních zařízení a ochrana veřejných prostranství a objektů veřejné správy. Stejný program vyhlásilo vnitro loni, tehdy uvolnilo 40 milionů korun. Letos navíc nabízí 12 milionů, které kraje nevyčerpaly v prvním ročníku programu.

Peníze mohou školy a úřady využít mimo jiné na financování bezpečnostního pracovníka, tvorbu bezpečnostních plánů, pořádání cvičení, školicí akce nebo nákup zábran proti nájezdu vozidla. V prvním ročníku podpořilo vnitro například projekt Jihočeského kraje s názvem Ozbrojený útočník ve škole nebo vyhodnocení bezpečnosti škol v Královéhradeckém kraji.

"První ročník ukázal, že kraje mají o pomoc při posilování bezpečnosti škol a úřadů zájem a podporu získaly až na jeden všechny kraje. Proto je budeme ve zvyšování bezpečnosti motivovat i nadále," uvedl v tiskové zprávě ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Podobné dotační tituly vyhlásilo podle Dlubalové i ministerstvo kultury, plánují je také ministerstva dopravy či zdravotnictví.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Dukovanech bude hotovo v roce 2036, slíbil Babiš

13.11.2019 21:41 Aktualizováno Nový blok Jaderné elektrárny Dukovany se začne stavět v roce 2029, dokončen bude v roce 2036. Na…

Obce se bouří, jaderné úložiště podle nich ohrozí vodu

13.11.2019 19:52 Zástupci obcí z lokality Hrádek na pomezí Jihlavska a Pelhřimovska trvají na tom, že by případná…

Základní kovy jako součást státních rezerv? Podle ministra Havlíčka jde o…

12.11.2019 18:36 Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhuje postupný prodej základních kovů ze státních hmotných…

Ministryně Benešová odvolala šéfku plzeňských žalobců Zelenou

08.11.2019 08:37 Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) odvolala šéfku Okresního státního zastupitelství v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama