Brněnské nemocnice pokračují v očkování zaměstnanců, s pacienty se začne v úterý

Fakultní nemocnice Brno dnes druhým dnem pokračuje v očkování proti nemoci-19, dnes by chtěla očkovat asi 500 lidí. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Podle ní se očkují zaměstnanci na klinikách navzájem. Kromě toho nemocnice hledá vhodné pacienty, kterým by dávku podala. Část vakcín poskytla nemocnice jiným zařízením jako nemocnicím města a domovům seniorů. V očkování druhým dnem pokračuje i Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Očkování, ilustrační fotografie
doporučujeme

Do kraje dorazilo o víkendu skoro 5000 vakcín. Z nich 3000 dostala Fakultní nemocnice Brno a 2000 svatoanenská nemocnice, část z dodávky putovala do jiných zařízení. "Nemocnice Milosrdných bratří od nás dnes dostane 450 vakcín. Očkovat se bude část zdravotníků a pacientů v LDN. Pak dáváme 250 vakcín Úrazové nemocnici a 300 vakcín do domovů pro seniory v Brně," řekla Plachá.

Domov pro seniory Foltýnova v Brně začne s očkováním dnes, řekla ČTK ředitelka Jana Bohuňovská. Domov pro seniory Věstonická zahájí očkování klientů podle ředitele Rudolfa Nytla v úterý. Plachá uvedla, že se očkování v domovech uskuteční za přítomnosti zdravotníků z nemocnice.

Podle mluvčí je dnes v plánu očkování asi 500 zaměstnanců fakultní nemocnice. "Zaměstnanci se očkují na klinikách vzájemně. Dnes ještě pacienty neočkujeme, ale plánujeme to v úterý. Hledáme mezi našimi hospitalizovanými pacienty ty vhodné k očkování s ohledem na jejich zdravotní stav," poznamenala Plachá.

Svatoanenská nemocnice očkuje na pracovištích. "Budeme se snažit do konce roku podat všechny vakcíny, které jsme dostali. Část jsme ale dali Masarykovu onkologickému ústavu, Centru kardiovaskulární a transplantační chirurgie a část půjde do domovů seniorů," uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Dodala, že další vakcína by měla dorazit první lednový týden.

Původně mělo do republiky dorazit v úterý 10.000 dalších vakcín, z nichž polovina měla zůstat v Praze a polovina putovat do Brna. Podle Plaché ale nejspíš dodávka dorazí už dnes a vyhrazená polovina pro Brno zamíří z jihomoravské metropole do Ostravy, kde také projevili zájem o očkování. "Další vakcínu bychom měli dostat ve čtvrtek 7. ledna, to už by nám mělo chodit týdně do kraje 10.000 vakcín," řekla Plachá.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rektor UK Zima je s koronavirem ve vážném stavu. Před nedávnem navrhoval…

19.01.2021 22:00 Aktualizováno Rektor Univerzity Karlovy (UK) Tomáš Zima, který byl minulý týden hospitalizován s dýchacími…

Reprodukční číslo roste, Zeman zítra podstoupí očkování

19.01.2021 22:00 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES se třetí den drží na 70 bodech ze sta. Šestý den je tak ve…

K očkování se v systému hlásí 180.000 seniorů, termín má 63.000

19.01.2021 19:27 K očkování proti koronaviru se od pátku registrovalo víc než 180.000 lidí starších 80 let. Termín…

Pět stupňů PSA nestačí, říká vědec z Oxfordu. Kvůli britské mutaci je…

19.01.2021 18:51 Kvůli rychleji se šířící britské mutaci nového typu koronaviru je podle spoluautora výpočtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama