Rážová nabádá, aby se neposílaly do karantény celé týmy

Hlavní hygienička Jarmila Rážová nabádá krajské hygienické stanice, aby v případě ojedinělé nákazy koronavirem neposílaly do karantény celé sportovní týmy. Na webu ministerstva zdravotnictví byl zveřejněn její metodický pokyn, který má sjednotit praxi ve všech regionech.

Jarmila Rážová (hygienička)
doporučujeme

Prioritou je ochrana zdraví všech zúčastněných, ale není žádoucí sportovní aktivity zcela omezit. "Aktivní sportovní činnost obecně podporuje odolnost proti infekčním onemocněním," uvedla Rážová.

Sportovní týmy by obecně neměly být preventivně plošně testovány, jak to v současné době nařizují například regule nejvyšší fotbalové soutěže. Pokud se mezi sportovci nebo členy realizačního týmu objeví někdo pozitivní, provede se test celému týmu. Karanténa by se v případě negativních členů týmu měla vztahovat jen na ty, kteří byli s těmi pozitivními v nejužším kontaktu.

Sportovní oddíly by měly dodržovat preventivní opatření, která navrhovala Národní sportovní agentura. Patří mezi ně například rozdělování týmů do menších skupin pro pobyt v šatnách a sprchování, případně pro doplňkové tréninky v posilovně nebo regeneraci. Při zápasech by nemělo docházet ke kontaktům sportovců s diváky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do pátečního podvečera přibylo přes 8000 lidí s covidem

23.10.2020 19:00 V Česku dnes do podvečera přibylo 8075 prokázaných případů covidu. Je to druhý nejvyšší počet k 18…

Vláda prodloužila zákaz návštěv v nemocnicích a domovech seniorů

23.10.2020 18:50 Zákaz návštěv v nemocnicích, léčebnách a v domovech pro seniory, postižené či lidi s demencí se…

Maďarsko poskytne Česku 150 plicních ventilátorů, pomůže i NATO

23.10.2020 18:34 Aktualizováno Maďarsko dodá České republice 150 plicních ventilátorů. Hasiči je převezou do skladů Správy…

Prymula nám naslouchal, ale důležitá je důvěra, říkají odborníci

23.10.2020 17:33 Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) je kompetentní odborník, naslouchá radám ostatních a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama