Rozdělení okresů na prvním "semaforu"? Data se budou hodnotit v pátek

Data pro zařazení okresů do jednotlivých rizikových skupin budou hygienici vyhodnocovat vždy v pátek, kdy se také dohodnou na případném přijetí příslušných restriktivních opatření. Takzvaný semafor rizika bude zveřejňován následně v pondělí vždy ve 12:00. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

Podle Vojtěcha Ústav zdravotnických informací a statistiky vždy v pátek poskytne hlavní hygieničce Jarmile Rážové datové podklady, která budou založena nejen na aktuálním počtu nemocných covidem-19, ale i na delším trendu nebo na podílu nakažených v rizikových skupinách. Rážová následně projedná opatření pro jednotlivé okresy s příslušnými krajskými hygienickými stanicemi.

Vojtěch uvedl, že by měla Rážová najít s krajskými hygieniky konsenzus na tom, jaká opatření se přijmou. Pokud by ale mezi nimi byl rozpor, měla by mít hlavní slovo při rozhodnutí o přijetí restrikcí hlavní hygienička.

Semafor určující míru rizika začne ministerstvo zdravotnictví zveřejňovat 3. srpna, aktualizovat ho bude v týdenních intervalech. Riziko nákazy bude rozlišeno do čtyř barevných stupňů - bílé, zelené, žluté a červené, na základě kterých budou přijímána příslušná opatření proti šíření koronaviru. Podle dat z minulého týdne by do žluté barvy spadala pouze Praha, několik dalších okresů by bylo zelených a většina Česka by byla zařazena do bílé skupiny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Slezsku se nově nakazilo 15 lidí, okres Frýdek-Místek má několik…

11.08.2020 11:03 V Moravskoslezském kraji přibylo v pondělí 15 lidí nakažených koronavirem. Je to méně než v neděli.…

V pondělí přibylo 140 případů covidu, Česko má aktuálně 5088 nemocných

11.08.2020 08:17 V Česku se denní přírůstek potvrzených případů koronaviru i po víkendu drží pod dvoustovkou, v…

Nový covidový semafor: Na mapě nákazy v ČR jsou pouze dva regiony zelené

10.08.2020 22:08 Aktualizováno Na mapě nákazy novým typem koronaviru v ČR jsou regiony se zvýšeným rizikem jen Praha a okres…

V neděli byl nejvyšší podíl nakažených na počtu testů za dva týdny

10.08.2020 19:30 V neděli sice v Česku přibylo nejméně případů nemoci covid-19 za uplynulý týden, ale podíl nově…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama