V náchodské nemocnici pomáhá armáda, covid pronikl do domova důchodců na Lounsku

V náchodské nemocnici a v léčebně dlouhodobě nemocných, která pod nemocnici spadá, začali dnes vypomáhat vojáci. Mají na starosti úklid, rozvoz stravy nebo dezinfekci. Sedm jich je v nemocnici, tři v LDN v Jaroměři.

Armáda pomáhá v náchodské nemocnici. (18.10.2020)
doporučujeme

ČTK to dnes řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD), který o výpomoc do personálně oslabených nemocnic tento týden požádal. Povolal také mediky, budoucí zdravotní sestry a pracovníky v sociálních službách, asi 20 jich již nastoupilo.

"Bude se postupovat určitě dál. Potřebnost je vysoká, zhruba nějakých 140 osob pro nemocnice spravované krajem a asi 147 osob pro fakultní nemocnici," uvedl dnes Štěpán.

Budoucí zdravotníci pracují hlavně ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Pět studentů oboru sociální práce pomáhá v Domově U Biřičky v Hradci.

Zdravotníci a pracovníci v sociálních službách chybí z různých důvodů. Buď ošetřují člena rodiny, někteří jsou sami nemocní nebo jsou v karanténě. Nejvíce jsou nemocí covid-19 zasaženy v kraji okresy Královéhradecko a Náchodsko, ale i Trutnovsko.

Testy odhalily nákazu covid-19 u 32 klientů Domova pro seniory Podbořany na Lounsku. Většina nemá vážné komplikace. Tři lidé jsou hospitalizováni. Informovalo o tom vedení domova na facebooku. Domov oslovil veřejnost s prosbou o pomoc, hledá zdravotní sestry a pečovatelky.

Z 62 testovaných zaměstnanců byl výsledek testu na covid-19 pozitivní u 22. "Bez ohledu na to, zda jsou tito zaměstnanci nemocní nebo bezpříznakoví, mají povinnou karanténu a nemohou vykonávat práci," uvedl ředitel domova Kamil Hajný.

Testovalo se 92 obyvatel domova. Rodinní příslušníci klientů, kteří onemocněli covidem-19, jsou o zdravotním stavu svého blízkého průběžně informováni.

Péči o klienty domov zatím zvládá, nicméně uvítal by pomoc veřejnosti. "Budeme rádi za každou nabídku," uvedl ředitel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Europoslanec pomáhá v první linii, krmí i myje pacienty. Se smrtí se…

29.10.2020 22:05 Aktualizováno Odložil perfektně střižené sako a vkusnou košili s kravatou a navlékl se do ochranného obleku, aby…

Do večera přibylo téměř 7000 případů covidu, je to méně než před týdnem

29.10.2020 19:08 Podíl pozitivních testů na covid-19 byl ve středu rekordních 34,44 procenta. Laboratoře udělaly ve…

Nový ministr zdravotnictví Blatný se ujal funkce. Strach lidi paralyzuje,…

29.10.2020 15:23 Aktualizováno Hlavní úkol pro sebe a resort zdravotnictví vidí nový ministr Jan Blatný (za ANO) v potřebě změnit…

Opozice přeje Blatnému úspěch. Je to nyní v zájmu všech občanů ČR, uvedl…

29.10.2020 14:45 Opoziční politici přejí novému ministru zdravotnictví Janu Blatnému (za ANO) úspěch ve funkci, do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama