Bouřky zaměstnaly hasiče na Brněnsku. Zatopené sklepy, velká voda vtrhla do školy

V Brně-Žebětíně dnes zaplavila voda po dešti místní školu. Situaci řešili hasiči, kteří kvůli počasí navečer registrovali přes 50 výjezdů. ČTK to řekl jejich mluvčí Jaroslav Mikoška. Zatímco v sobotu hasiči vyjížděli většinou k bouří vyvráceným a polámaným stromům, dnes nejčastěji čerpají vodu z deštěm zatopených sklepů.

Hasiči
doporučujeme

Žebětínský starosta Vít Beran (KDU-ČSL) ČTK řekl, že se voda dostala především do sklepa, kam přinesla bláto. Vodu odčerpávaly jednotky hasičů. "Ještě děláme přístavbu a nástavbu školy, máme rozdělanou střechu, takže tam něco nateklo, ale není to nic katastrofálního. Prostory, kde se děti učí, jsou v pohodě," uvedl Beran.

Hasiči řešili různé situace. "Voda se dostala na jiných místech především do sklepů. Někde jsou zatopené podjezdy nebo ulice," uvedl Mikoška. Podle něj hasiči kolem půl čtvrté vyjeli do Lelekovic na Brněnsku, kde hrozilo zatopení tří rodinných domů kvůli přeteklému rybníku. Podle Mikošky se ale situace uklidnila a nebezpečí nehrozí.

Navečer evidovali hasiči přes 50 výjezdů v souvislosti s počasím. Skoro 20 z nich bylo v Brně a na Brněnsku, více než deset na Hodonínsku, případy se objevily ale i na Blanensku a Břeclavsku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud nepromine Rathovi zbytek peněžitého trestu

13.07.2020 10:17 Krajský soud v Praze nevyhověl žádosti bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha, aby mu…

Dezinformace jsou pro někoho zajímavější než pravda. Internet je pro stát…

13.07.2020 09:45 ROZHOVOR - Ačkoliv je internet líhní dezinformací a některé z nich mohou být velmi nebezpečné,…

Úřad vlády čeká audit. Zaměří se na rovnost pohlaví

12.07.2020 21:30 Rovnost mezi muži a ženami v pracovněprávním vztahu musí platit ve všech odvětvích, včetně státních…

Malý letoun havaroval na Bruntálsku, škoda milion korun

12.07.2020 20:19 Aktualizováno Nedaleko Slezské Harty na Bruntálsku dnes odpoledne havaroval takzvaný vírník, tedy malý letoun se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy